Polak
youtube.com/ASK Film
Autor Mateusz Wysokiński - 1 Sierpnia 2020

Wielkie wyróżnienie dla polskiego trenera. Nieoczekiwanie objął kultowy klub w znanej lidze

Polak zostanie trenerem zasłużonego klubu. Drużyna, która w swojej historii ma 12 tytułów mistrzowskich, a także występ w Lidze Mistrzów przedstawiła naszego rodaka jako nowego szkoleniowca. Były piłkarz, a obecnie trener ma przed sobą ciężkie zadanie - klub znajduje się w rozsypce, a władze liczą na to, że odzyska dawny blask i nawiąże do swoich wielkich sukcesów.

Polak obejmie stery zasłużonego i legendarnego klubu. Były piłkarz, który swego czasu miał dołączyć do Legii Warszawa dostał propozycję, której nie mógł odmówić. 12-krotny mistrz swojego kraju szuka pomocy w lidze i właśnie w naszym rodaku widzi kandydata, który przywróci blask drużynie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza
Policja wkroczy do siedziby polskiego klubu? Wybuchła nowa afera korupcyjnaPolicja wkroczy do siedziby polskiego klubu? Wybuchła nowa afera korupcyjnaCzytaj dalej

Polak za sterami zasłużonego klubu. Wielkie wyróżnienie dla naszego rodaka

Okazuje się, że nowym trenerem AIK Solna zostanie Bartosz Grzelak. Polski szkoleniowiec urodził się w 1978 roku w Stargardzie, jednak już jako dziecko wyemigrował do Szwecji. Tam też przyjął tamtejsze obywatelstwo, a nawet reprezentował barwy młodzieżowej reprezentacji Trzech Koron. W trakcie swojej kariery był związany m.in. z AIK Solna, a jego talentem interesowała się Parma, ale także Legia Warszawa, która proponowała zawodnikowi angaż.

Po latach kariery piłkarskiej zdecydował się on na podjęcie trenera i z bardzo dobrej strony pokazał się w drugoligowym Frej, a także młodzieżowej reprezentacji Szwecji do lat 21. Zauważony przez władze klubu z przedmieść Sztokholmu został asystentem trenera, a po jego dymisji został pierwszym szkoleniowcem drużyny. Grzelak będzie miał wyjątkowo ciężkie zadanie, ponieważ zasłużona drużyna zbliża się do strefy spadkowej.

Tragiczna wiadomość obiegła Polskę z samego rana. Pożegnaliśmy wybitnego Polaka, nie żyje Mieczysław SzykTragiczna wiadomość obiegła Polskę z samego rana. Pożegnaliśmy wybitnego Polaka, nie żyje Mieczysław SzykCzytaj dalej

Grzelak jest ceniony w Szwecji. Władze AIK wierzą w sukces

Zatrudnienie polskiego szkoleniowca w roli trenera AIK oceniane jest przez kibiców i obserwatorów jako bardzo dobry ruch drużyny, która ma aspiracje pucharowe. Piotr Piotrowicz, inny z Polaków trenujących w Szwecji podkreśla, że Grzelak to nie jest nazwisko anonimowe i ma on predyspozycje, aby pomóc zasłużonej drużynie.

– AIK to szwedzka Legia. Muszą zdobywać mistrzostwa, jak nie, to są kłopoty. W minionym sezonie minęli się z pucharami, w tym są bliżej gry o utrzymanie. Stąd decyzja o zmianie szkoleniowca. AIK zrobił mistrzowski ruch – Grzelak dzięki pracy przy kadrze U21 ma doskonałe rozeznanie w szwedzkich talentach. - mówił Piotrowicz na łamach weszło.com.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw
  3. Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociech
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News