policja
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 1 Sierpnia 2020

Policja wkroczy do siedziby polskiego klubu? Wybuchła nowa afera korupcyjna

Policja dostała nietypowe zgłoszenie. Kiedy wydawało się, że temat korupcji w polskiej piłce jest od kilku lat zamknięty, na jaw wychodzi nowa afera, która tym razem miała mieć miejsce w II lidze. Według zeznań Stali Stalowa Wola, drużyna Skry Częstochowa złożyła im intratne propozycje finansowe w zamian za wycofanie się z rozgrywek. Sprawa jest obecnie badana przez organy ścigania.

Policja prowadzi właśnie dochodzenie w sprawie korupcji w polskiej piłce. Mimo że temat przekupstwa i ustawiania meczów oraz tabel ligowych kojarzy się bardziej z latami 90. i początkiem XXI wieku, to okazuje się, że nawet w 2020 roku zdarzają się przypadki przekupstwa. Tak przynajmniej twierdzą działacze Stali Stalowa Wola, którzy złożyli zawiadomienie w sprawie propozycji, jaką mieli dostać od Skry Częstochowa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Pierwsza osoba na Podhalu nie żyje po pogrzebie. Czarny scenariusz się spełnia
Artur Boruc zabrał głos w sprawie transferu. Bramkarz nagle zwrócił się do kibiców, mocne słowaArtur Boruc zabrał głos w sprawie transferu. Bramkarz nagle zwrócił się do kibiców, mocne słowaCzytaj dalej

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie korupcji. Afera w II lidze

Cała afera i ewentualna propozycja korupcyjna wiązała się z zakończeniem sezonu na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce. Do III ligi spadały drużyny z miejsc 15-18. Stal Stalowa Wola, która chciała pozostać w lidze złożyła apelację do PZPN w związku z rozszerzeniem ligi do 20 zespołów, dzięki czemu zostałaby w II lidze. O ile Polski Związek Piłki Nożnej nie odniósł się do oczekiwań byłego klubu Ekstraklasy, o tyle działacze Skry Częstochowa mieli mieć pomysł na to, aby zapewnić Stali ligowy byt.

Według Stali Stalowa Wola, Skra Częstochowa kontaktowała się z klubem w celu złożenia propozycji korupcyjnej. Działacze Skry, która zakończyła sezon na 14. miejscu, a więc ostatnim, niezagrożonym spadkiem, mieli zaproponować, że jeśli Stal Stalowa Wola zapłaci 2 miliony złotych, to częstochowianie wycofają się z II lidzi i zapewnią dzięki temu ruchowi utrzymanie drużynie z Podkarpacia.

Policja zatrzymała kiboli, którzy wtargnęli na murawę po meczu Widzewa. Usłyszeli zarzuty za atak na piłkarzyPolicja zatrzymała kiboli, którzy wtargnęli na murawę po meczu Widzewa. Usłyszeli zarzuty za atak na piłkarzyCzytaj dalej

Sprawa trafiła do prokuratury

Dziennikarze TVN 24 próbowali skontaktować się z prezesem Skry Częstochowa, który odmówił komentarza w sprawie afery korupcyjnej. O wiele bardziej dla dziennikarzy stacji wylewny był przezes Stali Stalowa Wola, który powiedział o zawiadomieniu prokuratury.

- W odpowiedzi na Pana prośbę i pytania informuję, że zgodnie z zaistniałą sytuacją w imieniu swoim oraz klubu Stal Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Na chwilę obecną trwają już czynności procesowe z tym związane, z związku z powyższym zarząd wstrzymuje się z udzielaniem jakichkolwiek informacji dodatkowych na ten temat przedstawicielom mediów - mówi prezes Stali Stalowa Wola, cytowany przez TVN 24.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Nie żyje Andrzej Cisowski. Nic nie dało się zrobić, śmierć zabrała go młodo
   2. Najdroższe psy na świecie. Oczarowują swoim wyglądem i kosztują fortunę
   3. Niesamowity pokaz świetlików. Japonia rozświetlona przez owady
   4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
   5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
   6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
   7. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News