Policja
Facebook Wielkopolska Policja
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Marca 2020

Polscy kibice zatrzymani przez policję. Otrzymali bardzo surową karę

Policja w Poznaniu zatrzymała trzech fanatycznych kibiców Lecha Poznań w związku z wydarzeniami 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Podczas spotkania przeciwko Lechii Gdańsk doszło do zamieszek, które mogły doprowadzić do tragedii. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Policja w Poznaniu poczyniła znaczne postępy w sprawie incydentu, do jakiego doszło podczas meczu Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Lechią Gdańsk. Funkcjonariuszom udało się zidentyfikować osoby odpowiedzialne za inicjację zamieszek na stadionie. Policjanci dokonali już też zatrzymania podejrzanych osób. Wśród nich jest między innymi wodzirej poznańskich kibiców. Spotkanie odbyło się 23 lutego nas stadionie przy ulicy Bułgarskiej.

Fantastyczne skoki naszych skoczków w Oslo. Trzech Polaków w pierwszej szóstce, gratulacjeFantastyczne skoki naszych skoczków w Oslo. Trzech Polaków w pierwszej szóstce, gratulacjeCzytaj dalej

Policja zidentyfikowała sprawców i dokonała zatrzymania

Za pośrednictwem Twittera Wielkopolska Policja poinformowała o zatrzymaniu podejrzanych w sprawie wszczęcia zamieszek podczas meczu 23. kolejki Ekstraklasy.

Kibice Lecha Poznań ukradli tak zwaną sektorówkę Lechii Gdańsk, którą wywiesili na swojej trybunie, a następnie ją spalili. Czyn ten rozwścieczył kibiców Lechii, którzy zaczęli rzucać racami w sektory zajmowane przez sympatyków “Kolejorza”. W wyniku potyczki kiboli ucierpiała 17-letnia dziewczyna, która doznała poparzeń ciała i musiała zostać przewieziona do szpitala. Fanatycy zespołu z Poznania odpowiedzą za prowokacyjne zachowanie, które doprowadziło do zagrożenia bezpieczeństwa na stadionie.

Nagie zdjęcia przepięknej golfistki wyciekły na jaw. Gwiazda nie kryje wściekłościNagie zdjęcia przepięknej golfistki wyciekły na jaw. Gwiazda nie kryje wściekłościCzytaj dalej

Konsekwencje jakie czekają kiboli

Rzecznik prasowy poznańskiej policji Andrzej Borowiak podzielił się za pomocą portalu społecznościowego również informacją, że zatrzymanym kibicom przedstawiono już zarzuty.

- Przez ich prowokacyjne zachowanie niemal doszło do poważnych zamieszek na stadionie - powiedział Borowiak.

Kibice otrzymali zakazy stadionowe, dozór policyjny oraz 5 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Przypomnijmy, że spotkanie zostało przerwane w trakcie drugiej połowy na kilkanaście minut z uwagi na starcia między kibicami. Ostatecznie sędzia główny po naradzie z wysłannikiem związku oraz sztabami obu drużyn zdecydował się wznowić spotkanie. Lech Poznań pokonał Lechię 2:0.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News