Policja
Google
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Sierpnia 2020

Nagła interwencja policji na miejscu finału I etapu Tour de Pologne. Wszczęto śledztwo, sprawa jest bardzo poważna

Policja rozpoczęła dochodzenie w sprawie incydentu na trasie pierwszego etapu tegorocznego wyścigu Tour de Pologne. Na finiszu odcinka ze Stadionu Śląskiego do Katowic Holender Dylan Groenewegen zepchnął swojego rodaka Fabio Jakobsena na barierki okalające trasę wyścigu. W efekcie Jakobsen doznał bardzo poważnych obrażeń i trafił do szpitala w stanie ciężkim. 

Policja zjawiła się na miejscu tragicznego wypadku na trasie wyścigu Tour de Pologne, w wyniku którego poważnie ucierpiał Fabio Jakobsen. Śledczy badają wszystkie okoliczności zdarzenia, a osobie, która spowodowała zderzenie, czyli Dylanowi Groenewegenowi grożą poważne konsekwencje.

Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyGdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 5 osób już straciło życie. Izajasz nie ma litości, tragedia za granicą
  2. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy


Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie wypadku na trasie Tour de Pologne

Na finiszu pierwszego etapu tegorocznego wyścigu Tour de Pologne doszło do szokującego zdarzenia. Walczący o zwycięstwo Holender Dylan Groenewegen zepchnął swojego rywala Fabio Jakobsena z trasy, przez co ten uderzył z ogromną siłą o barierki zabezpieczające trasę wyścigu. Jakobsen w wyniku uderzenia doznał poważnych obrażeń głowy i w stanie ciężkim trafił do szpitala.

- Do godziny 5:30 Jakobsen przechodził operację twarzoczaszki. Przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jest w stanie stabilnym. Dzisiaj będzie próba wybudzenia go ze śpiączki - przekazał rano zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr. 5 im. św. Barbary dr. Paweł Gruenpeter.

Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąLekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąCzytaj dalej


Funkcjonariusze zbadają okoliczności wypadku

Na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze policji, którzy zbadają wszystkie okoliczności zdarzenia. Już wcześniej dyrektor wyścigu Czesław Lang zdradził, że rozmawiał z policjantami i wobec sprawcy wypadku Dylana Groenewegena zostanie wytoczona sprawa z powództwa cywilnego. Holendrowi może grozić szereg konsekwencji również ze strony międzynarodowej federacji.

- Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ wyjaśnia okoliczności środowej kraksy na finiszu pierwszego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, w której rannych zostało sześć osób. Do późnego wieczora na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, przeprowadziła oględziny, zabezpieczyli ślady - przekazała Agnieszka Żyłka, oficer prasowa policji w Katowicach.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tanie samochody jak limuzyny za niewielkie pieniądze. Luksus na wyciągnięcie ręki
  2. Futurystyczne wizje stają się faktem. Naukowcy kodują dane w ludzkim DNA
  3. Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasową
  4. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera
  5. Zatrważające wiadomości potwierdziły się. Koronawirus w reprezentacji Polski, ośrodek został zamknięty
  6. Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News