Policja
Unsplash
Autor Bartosz Goluch - 7 Kwietnia 2020

Wielkopolska: mężczyzna zakleił szyby siłowni ciemną folią. Kiedy policjanci weszli do środka, zareagowali błyskawicznie

Policja w czasie epidemii ma pełne ręce roboty. Funkcjonariusze muszą dbać o bezpieczeństwo Polaków i przestrzeganie zasad kwarantanny. Policjanci z Wągrowca musieli "zrobić porządek" z jedną z siłowni, których działanie jest obecnie nielegalne.

Funkcjonariuszy zawiadomiły osoby, które zauważyły, że fitness club funkcjonuje w najlepsze mimo zakazu. Siłownia działała jednak w warunkach pełnej konspiracji.

"Mieszkańcy pobliskich bloków zauważyli, że właściciel siłowni okleił szyby, aby zasłonić jej wnętrze. Kiedy zauważyli że pomimo zakazu, wpuszcza do środka osoby postronne, postanowili poinformować o tym policję" - relacjonują przedstawiciele wągrowieckiej komendy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żona upokorzyła go przed internautami. "Polski Messi" pokazał klasę i został gwiazdą programu Canal Plus
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Koronawirus zebrał przerażające żniwo w świecie sportu. Największe gwiazdy pogrążyły się w żałobieKoronawirus zebrał przerażające żniwo w świecie sportu. Największe gwiazdy pogrążyły się w żałobieCzytaj dalej

Policja zamknęła siłownię

"Policjanci interweniowali w lokalu wczoraj po godzinie siedemnastej. Frontowe drzwi były zamknięte. W trakcie gdy policjanci zapukali do drzwi wejściowych, właściciel od zaplecza wypuścił mężczyznę, który nie powinien znajdować się w lokalu. Natknął się on na drugi patrol. Zaczął tłumaczyć się, że przygotowuje sprzęt sportowy, żeby potem znów przyjechać i go zabrać. Do mężczyzny nie trafiały argumenty o wprowadzonych obostrzenia i zakazie przemieszczania się, policjanci skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu" - piszą na swojej stronie przedstawiciele policji.

Policjanci podają również, że z konsekwencjami musi się liczyć właściciel siłowni. Funkcjonariusze przypominają o obostrzeniach na terenie całego kraju. Według regulacji wprowadzonych na czas epidemii, korzystanie z siłowni jest zakazane do odwołania.

Robert Lewanowski szpanuje nowym samochodem. Luksus, o którym może śnić każdy (FOTO)Robert Lewanowski szpanuje nowym samochodem. Luksus, o którym może śnić każdy (FOTO)Czytaj dalej

Na jakiej podstawie działała policja?

Policja z Wągrowca tłumaczy, że działała na podstawie wprowadzonego pod koniec marca rozporządzenia. "Od 31 marca 2020 roku obowiązuje Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z § 8. 1. tego rozporządzenia, zostało wprowadzone ograniczenie w funkcjonowaniu m.in. lokali, których działanie polega na prowadzeniu miejsc spotkań, klubów, w tym klubów tanecznych i klubów nocnych oraz basenów, siłowni, klubów fitness. Właściciel siłowni udostępniając lokal naruszył obowiązujące przepisy. Wobec niego również zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu" - czytamy na stronie policji z Wągrowca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domu
  2. Dziewięć razy siedział w więzieniu. Wyszedł. Przez okno włamał się do mieszkania na trzecim piętrze
  3. Reprezentant Polski o krok od hitowego transferu. Agent piłkarza zdradził, w jakim mieście ma zagrać
  4. Bayern rusza po wielkie zakupy. Klub chce sprowadzić aż czterech znanych piłkarzy
  5. Zagraniczny gwiazdor Ekstraklasy opowiedział przed tysiącami o swojej miłości. Zakochał się w pięknej Polsce
  6. Czeka nas nakaz noszenia maseczek? Ministerstwo Zdrowia wskazuje nawet jakich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News