Policja Niemcy
Tim Groothuis/Imago Sport and News/East News
Autor Łukasz Kowalski - 14 Stycznia 2021

Co za historia w Niemczech. Piłkarz zaginął pięć lat temu, teraz odnalazł się pod nowym nazwiskiem

Policja w Niemczech wciąż prowadzi śledztwo w sprawie prawdziwej tożsamości napastnika HSV Hamburg Bakery’ego Jatty. Okazuje się, że Gambijczyk może nie być tym, za kogo się podaje. Poszlaki wskazują, że piłkarz to zaginiony pięć lat temu Bakery Daffeh. Śledczy w śledztwo zaangażowali nawet antropologa, który ma ustalić prawdziwą tożsamość zawodnika.

  • Policja w Niemczech wciąż prowadzi śledztwo w sprawie napastnika HSV Hamburg
  • Okazuje się, że Gambijczyk Bakery Jatta może nie być tym, za kogo się podaje
  • W śledztwo zaangażowano nawet antropologa

Policja w Niemczech wciąż prowadzi śledztwo w sprawie napastnika HSV Hamburg Bakery’ego Jatty. "Sport Bild" o całej sprawie informował już w 2019 roku. Podano wtedy, że informacje zawarte w dokumentach zawodnika są wątpliwe.

Dziennik podawał wtedy, że zawodnik urodził się 6 listopada 1995 roku, a nie jak podaje 6 września 1998 roku. Do tego zawodnik Hamburga ma nazywać się na prawdę Bakery Daffeh. Zawodnika HSV na zdjęciach rozpoznali nawet jego trenerzy.

Policja wciąż prowadzi śledztwo w sprawie piłkarza HSV Hamburg

Niemieckie media informują, że zawodnik miał skłamać w sprawie swojej daty urodzenia, aby otrzymać prawo pozostania u naszych zachodnich sąsiadów. Prawo w Niemczech pozwalało na to w przypadku uchodźców, którzy nie ukończyli 18. roku życia.

Poszlaki wskazują, na to, że Jetta to tak naprawdę Bakery Daffeh, który zakończył karierę i zaginął w 2015 roku. Gambijczyk trafił do HSV w 2016 roku. Wcześniej występował w gambijskim Brikama United.

Kamil Stoch przeżył dramatyczny wypadek. Prawda wyszła na jaw po latach, Kamil Stoch przeżył dramatyczny wypadek. Prawda wyszła na jaw po latach, "Mogło się skończyć tragedią"Czytaj dalej

Z kolei zaginiony Daffeh swoją karierę prowadził w klubach z Gambii, Senegalu i Nigerii. Jego ostatnim klubem w był... Brikama United.

Sprawa jest na tyle poważna, że śledczy zaangażowali nawet antropologa, który ma ustalić prawdziwą tożsamość gambijskiego piłkarza. Sprawę policji pomoże rozwiązać szefkatedry antropologii Uniwersytetu we Fryburgu.

Napastnik HSV nie jest tym za kogo się podaje?

Śledczy z policji kryminalnej w Hamburgu przekazały już antropologowi nagrania Daffeha z 2012 roku i Jetty z obecnego sezonu. Na wyniki śledztwa funkcjonariusze będą musieli jeszcze poczekać.

Jeżeli okaże się, że Jetta to tak naprawdę Daffeh, to piłkarzowi mogą grozić poważne konsekwencje prawne. W Niemczech za tego typu przestępstwa przewidziana jest kara pozbawienia wolności.

W obecnym sezonie piłkarz wystąpił w 10. spotkaniach 2. Bundesligi i strzelił 2 gole. Gambijczyk może występować zarówno na środku ataku, jak i na lewym skrzydle. Przez cztery lata gry dla HSV Jetta zagrał w klubue 88 spotkań, w których strzelił 11 bramek.

Zespół z Hamburga od dwóch lat bezskutecznie stara się wrócić do Bundesligi. W obecnym sezonie po 15. kolejach są liderami drugiej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Mają na koncie 30 punktów, i tylko jeden przewagi nad drugim Bochum.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News