Policja Wisła
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 21 Listopada 2020

Policja na tropie kibiców w Wiśle. Funkcjonariusze zapowiadają zero tolerancji wobec fanów

Policja w Wiśle będzie miała pełne ręce roboty podczas weekendu z Pucharem Świata. Mimo że zawody z powodu epidemii koroanwirusa odbywają się bez publiczności, to nie odstrasza to niektórych kibiców przed pojawieniem się pod skocznią i oglądania rywalizacji zza ogrodzenia. Grupki kibiców było już widać podczas piątkowych kwalifikacji, a stróże prawa przewidują, że podczas sobotniego i niedzielnego konkursu może być ich jeszcze więcej. Policja nie wyklucza, że będzie wlepiała mandaty, a w niektórych sytuacjach kierowała sprawę do sądu.

Policja w Wiśle będzie miała pełne ręce roboty przy okazji organizacji zawodów Pucharu świata na skoczni im. Adama Małysza. Funkcjonariusze będą mieli nie tylko za zadanie eskortować zawodników w drodze do hotelu, ale także pilnować bezpieczeństwa przed obiektem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  2. Piękna wnuczka Szapołowskiej dorównuje urodą swojej babci. Właśnie trafiły na okładkę popularnego magazynu
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
Ile zarabia Kamil Stoch? Duże zaskoczenie, w porównaniu do innych gwiazd sportu to groszeIle zarabia Kamil Stoch? Duże zaskoczenie, w porównaniu do innych gwiazd sportu to groszeCzytaj dalej

Policja będzie pilnować bezpieczeństwa pod skocznią w Wiśle

Już podczas piątkowych kwalifikacji można był odczuć atmosferę tego, jak będą wyglądały skoki narciarskie w rozpoczynającym się sezonie. Na trybunach zabrakło kibiców, z którymi zawodnicy mogliby świętować swoje występy. A było z czego się cieszyć. Kwalifikacje w pięknym stylu wygrał Kamil Stoch.

Mimo rządowego zakazu znalazła się grupka kibiców, która i tak przyjechała do Wisły wesprzeć swoich ulubieńców. Fani zgromadzili się przed obiektem i stamtąd oglądali rywalizację w kwalifikacjach.

Jak informuje "Przegląd Sportowy" Policja w Cieszynie spodziewa się tłumu podczas sobotniej i niedzielnej rywalizacji m.in. na tzw. trybunie za płotem. Co roku gromadzą się tam kibice, którym nie udało się zdobyć biletów. Niektórzy z nich dla lepszej widoczności wspinają się na okoliczne drzewa.

"Przegląd Sportowy' dowiedział się, że policja planuje zdecydowane działania, aby do takich sytuacji nie dochodziło w tym roku. W przypadku łamania obostrzeń sanitarnych przez kibiców będą wlepiane mandaty, a niektóre sprawy będą kierowane do sądu.

Co dalej z Jerzym Brzęczkiem w kadrze? Zbigniew Boniek ogłosił decyzję ws. selekcjoneraCo dalej z Jerzym Brzęczkiem w kadrze? Zbigniew Boniek ogłosił decyzję ws. selekcjoneraCzytaj dalej

Policj aplanuje zdecydowane działania

- Policja będzie stosować się do rozporządzeń rządowych. Jeżeli będziemy świadkami ich naruszenia, mamy obowiązek zareagować na tego rodzaju zachowania. Ludzie nie tylko są informowani przez media, że trwa pandemia, ale także przez naszą służbę -powiedział rzecznik komendy powiatowej policji w Cieszynie, Krzysztof Pawlik.

- Każda sytuacja jest indywidualna, będziemy rozpatrywać je na miejscu przez funkcjonariuszy. Nie wiem czy to będą mandaty czy wnioski do sądu. Może wystarczy pouczenie. Sytuacje nigdy nie są takie same. Policjanci jednak mają pewne schematy zachowania i muszą się do nich stosować - opowiedział o ryzyku otrzymania mandatu.

Jednak nie wiadomo do końca czy kibicom będą grozić tak poważne konsekwencje. Skocznia położona jest w otoczeniu lasu, a tam teoretycznie nie trzeba nosić maseczki. Mimo tego policja apeluje do kibiców o pozostanie w domach.

-Myślę że kibice skoków, a to jedna z najwspanialszych publiczności, to odpowiedzialni ludzie. Doskonale wiedzą, że te zawody w Wiśle są rozgrywane bez nich nie bez powodu. Proszę, abyśmy stosowali się do obostrzeń, obejrzyjmy te zawody w telewizji. Nie na żywo, bo nie takiej możliwości - powiedział Pawlik.

- Wszystkim nam jest trudno w tej sytuacji. Ale tak jak zwykle widok kibiców za płotem mnie cieszył, tak tym razem odradzam przyjazd. Niestety. Obejrzyjmy te skoki w telewizji, wrócimy na trybuny za rok - dodał burmistrz Wisły, Tomasz Bujok cytowany przez "Przegląd Sportowy".

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Naukowcy aż zamarli, gdy zobaczyli eksplozję meteoru. Nagranie uchwycił statek badawczy
  2. Lidl zaskakuje na Black Friday. Sprzęt niezbędny w każdym domu do 80 proc. taniej, żal nie skorzystać
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
  4. Robert Lewandowski może zostać wybrany piłkarzem roku. FIFA ogłosiła plebiscyt, Polak ma duże szanse
  5. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News