Policja
Twitter La Liga Lowdown
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Kwietnia 2020

Dwaj znani piłkarze z Hiszpanii trafią do więzienia. Pierwsza taka sytuacja w historii

Policja niestety musi często interweniować w związku z wydarzeniami, do jakich dochodzi za kulisami piłkarskiego świata. W Hiszpanii doszło do ujęcia i postawienia w stan oskarżenia piłkarzy winnych ustawiania meczów w Primera Division. Byłych graczy klubu z Sewilli skazano na pobyt w więzieniu.

Policja w Hiszpanii zatrzymała grupę odpowiedzialną za ustawianie spotkań tamtejszej ligi. Wśród zatrzymanych są byli piłkarze Betisu Sewilla oraz dyrektor Osasuny Pampeluna. Mężczyzn skazano na karę więzienia.

Nadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićNadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa


Policja aresztowała grupę odpowiedzialną za ustawianie spotkań La Liga

W sezonie 2013/2014 hiszpańskiej Primera Division doszło do ustawienia kilku spotkań na finiszu rozgrywek. Osasuna Pampeluna rozpaczliwie walczyła o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jej ówczesny dyrektor generalny Angel Maria Vizcay w porozumieniu ze swoimi współpracownikami Miguelem Archanco, Juanem Antonio Pascualem i Jesusem Peraltą, postanowił “pomóc szczęściu” i złożył piłkarzom występującym w Betisie Sewilla ofertę korupcyjną.

Wyniki zespołu z Sewilli miały bowiem bezpośredni wpływ na sytuację Osasuny. Piłkarze Antonio Amaya i Xavi Torres otrzymali łącznie 650 tysięcy euro za ustawienie dwóch spotkań. Pokonanie Realu Valladolid 4:3 oraz porażkę z zespołem z Pampeluny 1:2. Cała transakcja na nic się zdała, gdyż Osasuna i tak spadła z ligi z powodu niekorzystnych wyników innych spotkań.

Dramat znanego skoczka. Przez wypadek zakończył karierę, do dziś nie odzyskał węchuDramat znanego skoczka. Przez wypadek zakończył karierę, do dziś nie odzyskał węchuCzytaj dalej


Dwóch piłkarzy Betisu Sewilla trafi za kratki

Hiszpański sąd właśnie wydał wyrok w sprawie dotyczącej ustawienia wspomnianych spotkań przez Vizcaya i piłkarzy Betisu. Łącznie wyrok usłyszało aż dziewięć osób, w tym wspomniani współpracownicy Angela Marii Vizcaya. Najwyższy wyrok dotyczy jednak byłego dyrektora Osasuny, którego skazano na osiem lat i osiem miesięcy pozbawienia wolności.

Antonio Amaya i Xavi Torres otrzymali natomiast karę pozbawienia wolności na dwanaście miesięcy. Jest to pierwszy w historii hiszpańskiego futbolu przypadek skazania na karę więzienia osób zamieszanych w działania korupcyjne. Wyrok sądu nie jest jednak prawomocny.

Źródło: "Marca"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News