Policja
Pixabay
Autor Piotr Mika - 29 Lipca 2020

Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty

Policja poczyniła już pierwsze postępy w sprawie niedawnej, skandalicznej ustawki kiboli na autostradzie A4. Organy ścigania wciąż gromadzą materiał dowodowy, jednak wstępnie zebrane informacje pozwalają im na pierwsze wezwania, które mogą być związane ze sprawą. Policjanci wciąż jednak liczą na zgłaszanie się świadków całego zdarzenia.

Policja z Krakowa nie zdążyła przybyć na miejsce w trakcie trwania całego zdarzenia, jednak zdołała zebrać pierwsze materiały w tej sprawie, mogące służyć za dowody przeciwko organizatorom ustawki. Najważniejsze z nich to zeznania naocznych świadków oraz numery tablic rejestracyjnych pojazdów, którymi poruszali się kibice.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Smutne, chodzi o jego zdrowie
  2. TVN ostrzega, Polacy muszą się przygotować. Meteorolodzy nie mają złudzeń, chodzi o nadchodzącą zimę
  3. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
Druzgocące wyznanie Adama Małysza. Potraktowano go straszliwie, wyśmiewano goDruzgocące wyznanie Adama Małysza. Potraktowano go straszliwie, wyśmiewano goCzytaj dalej

Policja na tropie bandytów z A4

Przypomnijmy, że w sobotę 25 lipca na autostradzie A4 w okolicach Brzeskach, doszło do niecodziennego, niezwykle niebezpiecznego zdarzenia. Kilka grup kibicowskich właśnie w tak nietypowym miejscu umówiły się na tzw ustawkę, czyli zwykłą bijatykę zwaśnionych grup kiboli, identyfikującymi się z różnymi klubami. O samym zdarzeniu informowalismy już w sobotę.

Teraz przedstawiciele organów ścigania ujawniają, że udało się zdobyć pewne informacje na temat zdarzenia. - Mamy ustalone numery rejestracyjne części aut, które brały udział w ustawce - powiedział w rozmowie dla "WP SportoweFakty" młodszy inspektor Sebastian Gleń - Właściciele aut będą wzywani. Będziemy ustalać, kto kierował autem, kto jeszcze był w tych pojazdach - zdradza rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Anna Lewandowska trzeci raz zostanie mamą? Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, wszystko już jasneAnna Lewandowska trzeci raz zostanie mamą? Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, wszystko już jasneCzytaj dalej

Zgłaszają się kolejni świadkowie ustawki

Policja wciąż poszukuje jak najwięcej informacji, mogących naprowadzić ją na trop kiboli, którzy brali udział w bijatyce na autostradzie A4. Niezwykle ważne mogą okazać się zeznania osób, które widziały całe zdarzenie, przejeżdżając obok drugim pasem autostrady. - Mamy kilku naocznych świadków całego zdarzenia, którzy się do nas zgłosili - powiedział Sebastian Gleń w rozmowie z WP SportoweFakty.

Rzecznik KWP w Krakowie opisał również całą sytuację jako zdecydowanie różniącą się od podobnych spraw. - Pseudokibice zadziałali w nietypowy sposób. Nie umówili się w jednym miejscu, ale jadąc autostradą z przeciwnych stron porozumieli się, że spotykają się w danym miejscu. To działo się bardzo dynamicznie i trwało nie dłużej niż 15 minut. Po kwadransie od pierwszego zgłoszenia był pierwszy patrol i pseudokibice już się zdążyli rozjechać - wyjaśniał na mł. insp. Sebastian Gleń.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NASA podpisała historyczne umowy z 17 firmami. Zajmą się rewolucyjną technologią kosmiczną
  2. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
  3. Polskie elektryczne auta przyszłości. Oto prototypy Izery
  4. Media podają porażające informacje. Nowe ognisko wirusa na stadionie w Polsce, na meczu było kilka tysięcy osób
  5. Ogromna tragedia w trakcie meczu piłkarskiego. Nie żyją dwie osoby, przekazano najgorsze informacje
  6. Planujesz kupno samochodu? Nadchodzi idealny moment - ekspert zdradza, dlaczego
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News