Policja Falubaz
Lubuska Policja
Autor Łukasz Kowalski - 30 Maja 2020

Były polski sportowiec oszukał policję. Został zatrzymany, grozi mu kara więzienia

Policja zatrzymała byłego drużynowego mistrza Polski na żużlu. Były zawodnik Falubazu Zielona Góra usłyszał zarzuty włamania i kradzieży luksusowego auta. Jak poinformowała policja kradzież była "fikcyjna", ale złodzieje odpowiedzą przed sądem. Kobieta, która poinformowała o kradzieży została oskarżona o oszustwo i również nie uniknie kary.

Policja poinformowała, że aresztowano byłego żużlowca Falubazu Zielona Góra Alexa Z. Byłemu zawodnikowi postawiono zarzuty włamania i kradzieży luksusowego samochodu. Do aresztowania doszło we wtorek. W czwartek prokuratura w Zielonej Górze poinformowała, że sąd przychylił się do jej wniosku o tymczasowe aresztowanie byłego żużlowca.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media potwierdziły tragiczne informacje. Nie żyje Andrzej Duda, ceniony działacz i szkoleniowiec
  2. Nietypowa pomoc drogowa. Kandydat na prezydenta pomógł przypadkowej kobiecie wymienić oponę w jej BMW
ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]Czytaj dalej

Policja zatrzymała byłego zawodnika Falubazu Zielona Góra

23-letni były zawodnik Falubazu został zatrzymany we wtorek na placu jednego z komisów w Zielonej górze. Oprócz Alexa Z. zatrzymano cztery inne osoby w wieku 35 i 41 lat oraz 41-letnią kobietę, która poinformowała o kradzieży Volvo.

16 maja kobieta zgłosiła kradzież samochodu z parkingu. Policjanci z Zielonej Góry uznali sprawę za podejrzaną i przez kilka dni zbierali materiał dowodowy. Po aresztowaniu wszystkich osób zielonogórska policja wystosowała specjalne oświadczenie. - Zielonogórscy kryminalni rozwikłali zagadkę fikcyjnej kradzieży luksusowego volvo. Już po kilku godzinach od zgłoszenia wiedzieli, że do kradzieży w ogóle nie doszło, a w sprawę mogą być zamieszani sami właściciele. Kilka kolejnych dni poświęcili na zebranie dowodów na to, że kradzież pojazdu, do której miało dojść na terenie miasta, to nic innego jak fałszywe zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Do sprawy zatrzymano cztery osoby. Decyzją sądu wszystkie zostały już tymczasowo aresztowane - czytamy w komunikacie.

Zbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystkoZbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystkoCzytaj dalej

Aleksowi Z. grozi kara 10 lat pozbawienia wolności

Zatrzymanym mężczyznom za kradzież z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei kobieta, która zawiadomiła policję o kradzieży, usłyszała zarzut fałszywego zawiadamiania o popełnieniu przestępstwa oraz oszustwa, za które grozi jej od 6 do 9 miesięcy więzienia.

- Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące, a kobieta trafiła do aresztu na miesiąc. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze - czytamy w oświadczeniu policji.

Alex Z. występował w drużynie Falubazu Zielona Góra w latach 2013-2019. W swoim debiutanckim sezonie został drużynowym mistrzem Polski. W ubiegłym roku po kłótni z działaczami zielonogórskiego klubu postanowił zakończyć karierę i zerwać kontakty z całym środowiskiem "czarnego sportu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś pierwszy dzień bez maseczek. Aby ich nie nosić, trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad
  2. Polakom zostały już ostatnie dni na ważną czynność. Za jej pominięcie grozi ogromna kara finansowa
  3. ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]
  4. Fatalne informacje dla Roberta Lewandowskiego i Bayernu. Trener Hansi Flick wszystko potwierdził
  5. Hertha Berlin - Augsburg. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]
  6. Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązku

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News