Policja, kibice Juventusu
Autor Piotr Bernaciak - 16 Lipca 2019

Policja przejęła "pirotechnikę" kibiców Juventusu. Znaleziono... karabiny i wyrzutnię rakiet

To się nazywa kibicowska "pirotechnika". Włoska policja przejęła prawdziwy arsenał należących do kibiców Juventusu Turyn. W magazynie znaleziono broń, a nawet... wyrzutnię rakiet.

Całe szczęście, że kibicom Juventusu Turyn nie udało się wnieść tej "pirotechniki" na stadion. Włoska policja wparowała do magazynu należącego do fanatyków mistrza Seria A. Funkcjonariusze spodziewali się znalezienia nielegalnej broni, ale to co odnaleźli przerosło ich najśmielsze oczekiwania.

W magazynie znajdowały się liczne nożej, maczety, pistolety, karabiny, a nawet... wyrzutnia rakiet ziemia-powietrze, która została uwieczniona na policyjnych fotografiach. Odnaleziono również karabin powtarzalny w wersji snajperskiej Carcano, czyli model, przy użyciu którego zamordowano prezydenta Kennedy'ego.

Nielegalnie składowana broń znajdowała się w otoczeniu neonazistowskich symboli, co świadczy o tym, że kibice Juventusu byli nie tylko fanatycznymi wielbicielami klubu, ale również miłośnikami totalitarnych, zbrodniczych ideologii.

Magazyn fanatyków Juventusu Turyn znajdował się nieopodal lombardzkiej Pawii na terenie małego lotniska. Funkcjonariuszom przy okazji nalotu na magazyn udało się zatrzymać 3 osoby.

Następny artykuł