Polonia Warszawa
instagram.com/poloniawarszawa
Autor Mateusz Wysokiński - 3 Lutego 2020

Dramat dwukrotnych mistrzów Polski. Są na skraju upadku, nie mają piłkarzy

Polonia Warszawa jest w wielkich opałach. Klub, który wygrywał mistrzostwo Polski w latach 1946 i 2000 może nie przystąpić do rozgrywek III ligi. Powodem problemów "Czarnych Koszul" jest słaba sytuacja finansowa i organizacyjna, a także kryzys sportowy, który sprawił, że drużyna musi walczyć o utrzymanie w niepełnym składzie. Zimą klub opuścili najlepsi piłkarze i sztab szkoleniowy, a problemy Polonistów piętrzą się i upadek drużyny, która jeszcze do niedawna występowała w Ekstraklasie, jest praktycznie kwestią czasu.

Polonia Warszawa jeszcze do niedawna walczyła o mistrzostwo Polski i grę w europejskich pucharach. Niestety, przejęcie klubu z rąk Janusza Wojciechowskiego i przekazanie go Ireneuszowi Królowi było gwoździem do trumny "Czarnych Koszul", które stoczyły się do III ligi i w tym sezonie mają wielkie problemy, aby utrzymać się na tak niskim poziomie sportowym. Powodem problemów jest brak pieniędzy, organizacji, a nawet kadry drużyny z Konwiktorskiej. Sytuacja drużyny wprawia w wielki smutek kibiców, którzy nie mogą uwierzyć w tak złą sytuację drużyny.

Lukas Podolski przerywa milczenie. Dlatego nie przeszedł do Górnika ZabrzeLukas Podolski przerywa milczenie. Dlatego nie przeszedł do Górnika ZabrzeCzytaj dalej

Polonia Warszawa walczy o byt. Smutne doniesienia z obozu "Czarnych Koszul"

Sezon 2019/20 jest wyjątkowo dramatyczny dla Polonii Warszawa, która po rundzie jesiennej III ligi zajmuje 17. miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie szesnastu punktów. Drużyna, która na jesieni prowadzona była przez Krzysztofa Chrobaka, została osłabiona przez czołowych graczy, w związku z czym w kadrze drużyny zostało zaledwie dwunastu piłkarzy. Jest to o wiele za mało, aby móc funkcjonować. W związku z tym sparingi drużyny przed wznowieniem rozgrywek są notorycznie odwoływane, a start w rozgrywkach stanął pod znakiem zapytania. Drużyna została opuszczona nawet przez najwierniejszych klubowi piłkarzy, takich jak Krystian Pieczara. Kapitan Polonii, który przeszedł do Stali Rzeszów, bez ogródek powiedział, co dręczyło go w klubie ze stolicy.

– Moja cierpliwość się wyczerpała. Miałem już dość niepewności, ciągłych pytań, czy trening się odbędzie i ilu nas przyjdzie, nie mówiąc już o kwestiach finansowych. Poczułem, że to wybór między profesjonalnym uprawianiem sportu a amatorką w złym tego słowa znaczeniu. Z premedytacją wykorzystano przywiązanie wielu osób do Polonii - mówi Pieczara.

Polonia się odbuduje?

Według ustaleń mediów w Polonii Warszawa może dojść do przełomu. Mimo że drużyna nie radzi sobie dobrze i nie wiadomo jeszcze, czy będzie kontynuować rozgrywki w III lidze, to w klubie miał pojawić się inwestor, który spłaci długi wynoszące ponad milion złotych.

Sama spłata długów jednak nie wystarczy. Klub musi spłacić także zaległe pensje względem piłkarzy i wyremontować stadion, który miał dostać dotacje od miasta Warszawa, ale ze względu na nieprawidłowości, wszelkie wpłaty zostały wstrzymane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News