Polonia Warszawa
instagram.com/poloniawarszawa
Autor Mateusz Wysokiński - 6 Lutego 2020

Niesamowity zwrot akcji ws. Polonii Warszawa. Kupi ją poważny inwestor, w końcu pojawią się pieniądze

Polonia Warszawa miała w tym sezonie wielkie problemy. Drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli III ligi, a z kadry drużyny odeszli najważniejsi zawodnicy "Czarnych Koszul". Okazuje się, że złe czasy dwukrotnych mistrzów Polski mogą odejść w zapomnienie. Wszystko przez fakt, że w klubie pojawił się inwestor, który chce w ciągu kilku lat odbudować potęgę zasłużonego klubu.

Polonia Warszawa jest właśnie w trakcie najgorszego sezonu w swojej historii. Drużyna, która jeszcze do niedawna liczyła się w całej Polsce i budziła postrach wśród rywali w Ekstraklasie jest bliska upadku. W trakcie rundy jesiennej piłkarze nie czarowali dobrą dyspozycją, a przez problemy z pieniędzmi i stadionem wydawało się, że zasłużona dla polskiej piłki ekipa znalazła się w niemałych tarapatach. Na całe szczęście dla kibiców "Czarnych Koszul" znalazł się inwestor, który zamierza przeznaczyć fortunę na odbudowę klubu. Jego celem jest to, aby Polonia za kilka lat awansowała do Ekstraklasy.

Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieciŚmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieciCzytaj dalej

Polonia Warszawa dostała inwestora. Koniec problemów "Czarnych Koszul"

Drużyna z Warszawy została odratowana przez francuskiego prezesa Sii Polska - Grégoirego Nitota, który w celu sprzedaży spotkał się z Krystyną Bnińską-Jędrzejowicz i Lucjanem Siwczykiem. W trakcie rozmów strony doszły do porozumienia, które zakłada sprzedaż akcji "Czarnych Koszul" za symboliczną złotówkę. Zanim rządy Francuza zapanują na Konwiktorskiej, właściciel Sii Polska będzie musiał porozumieć się ze Stowarzyszeniem Kibiców Polonii Warszawa, które jest akcjonariuszem klubu. Akcje zostaną przekazane Nitotowi, jeśli ten spełni warunki, które chce zapewnić sobie stowarzyszenie.

- Zdobycie za złotówkę wszystkich akcji posiadanych przez stowarzyszenia, które mają statutowe uprawnienia osobiste do powoływania dwóch członków rady nadzorczej i wspólnie jednego członka zarządu, oraz zrzeczenie się przywilejów osobistych i prawa do nabycia akcji Spółki w przyszłości. - czytamy w uchwale Stowarzyszenia Kibiców Polonii Warszawa.

Sytuacja w klubie była dramatyczna

O tym, jak źle wyglądała sytuacja w Polonii Warszawa, opowiadał nowy nabytek Stali Rzeszów, a były kapitan Polonii - Krystian Pieczara, który zimą był zmuszony do odejścia z Konwiktorskiej ze względu na to, jak wyglądała sytuacja w klubie.

– Moja cierpliwość się wyczerpała. Miałem już dość niepewności, ciągłych pytań, czy trening się odbędzie i ilu nas przyjdzie, nie mówiąc już o kwestiach finansowych. Poczułem, że to wybór między profesjonalnym uprawianiem sportu a amatorką w złym tego słowa znaczeniu. Z premedytacją wykorzystano przywiązanie wielu osób do Polonii - mówi Pieczara.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki dramat napastnika reprezentacji Polski. Nie pojedzie na Euro, kibice nie mogą uwierzyć
  2. Świetne wiadomości z TVP. Znany dziennikarz przejdzie do stacji na Euro 2020
  3. Przerażające doniesienia ze świata sportu. Ofiary gwałtów postanowiły przerwać milczenie
  4. Krzysztof Piątek odmówił Mourinho. Napastnik poszedł za radą żony
  5. Legia Warszawa pozbywa się dwóch piłkarzy. Nie zobaczymy ich na boiskach Ekstraklasy
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News