Polonia Warszawa
instagram.com/polonia1911
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Stycznia 2020

Legendarny polski klub na skraju przepaści. Pojawiła się ostatnia nadzieja

Polonia Warszawa zmaga się z dużymi problemami. Kryzys sportowy drużyny, która broni się przed spadkiem z III ligi, jest tożsamy z jej kryzysem ekonomicznym. Wiele wskazywało na to, że dwukrotni mistrzowie Polski będą mieli wielkie problemy z grą w rundzie wiosennej sezonu 2019/20. Nad klubem pojawiła się jednak iskra nadziei.

Polonia Warszawa nie może zaliczyć ostatnich lat do udanych. Spadek z Ekstraklasy, tułaczka po niższych ligach i problemy z finansami są prawdziwą zmorą klubu z ulicy Konwiktorskiej 6. Drużyna ten sezon zaczęła tragicznie i wciąż nie może być pewna utrzymania w rozgrywkach III ligi, jak też dokończenia tegorocznych rozgrywek. Okazuje się, że istnieje jednak cień szansy, aby przedłużyć egzystencję Czarnych Koszul na mapach polskiego futbolu.

Dawid Kubacki ma piękną żonę. Najpiękniejsze zdjęcia życiowej wybranki naszego mistrza (FOTO)Dawid Kubacki ma piękną żonę. Najpiękniejsze zdjęcia życiowej wybranki naszego mistrza (FOTO)Czytaj dalej

Polonia Warszawa chyli się ku upadkowi. Cięża sytuacja byłych mistrzów Polski

Po drużynie, w której jeszcze do niedawna występowali Euzebiusz Smolarek, Adrian Mierzejewski i Paweł Wszołek nic już nie zostało. Zespół od lat nie jest w stanie awansować poza III ligę i ma wielki problem z finansami. Na stadion na ulicy Konwiktorskiej 6 przychodzi coraz mniejsza liczba kibiców, a same Czarne Koszule rozczarowują swoją grą. Sytuacja drużyny jest tak słaba, że miasto Warszawa zrezygnowało z postawienia nowego stadionu Czarnych Koszul, a w kasie klubowej brakuje pieniędzy.

Nad losem pogrążonej w kryzysie sportowym i finansowym drużyny debatują obecnie inwestorzy klubu. Pierwszym celem priorytetowym jest dokończenie rozgrywek w sezonie 2019/20 i uniknięcie spadku do IV ligi. Jeśli uda się to osiągnąć, jest możliwe, że historię jednej z najważniejszych warszawskich drużyn uda się uratować.

Jaka będzie przyszłość Polonii? Akcjonariusze dyskutują

Mówi się o tym, że akcjonariusze Czarnych Koszul mają przybyć na walne zebranie zarządu 14 stycznia 2020 r. o godzinie 13:00 w Hotelu Ibis przy ul. Muranowskiej 2 w Warszawie. Działacze będą rozmawiać na temat katastrofalnej sytuacji drużyny, a także przedstawią nowe cele statutowe klubu. Co więcej, klub ma zacząć emisję swoich akcji, która ma przynieść do kasy Polonii kwotę około 2 milionów złotych.

W dalszym ciągu trwają poszukiwania sponsorów, trenera i piłkarzy do Polonii. Drużyna w ostatnim czasie została osłabiona przez transfery do klubów w wyższych lig polskich, a zatrzymanie Krystiana Pieczary, a więc najlepszego strzelca drużyny było prezentowane jako wielki sukces.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki skompromitował dziennikarza w wywiadzie. Wszystko poszło na żywo [WIDEO]
  2. Krzysztof Piątek dostał kolejne oferty z wielkich klubów. Transfer coraz bliżej
  3. Zaskakujący ruch może stać się faktem. Liverpool chce sprzedać swoją gwiazdę
  4. Dziewczyna Jana Bednarka wygląda niesamowicie. Piłkarz Southampton ma wielkie szczęście (FOTO)
  5. Ważne zmiany w Legii Warszawa. Pozyskanie nowego piłkarza kluczem do mistrzostwa?
  6. Stefan Hula szczerze na temat tragedii w jego rodzinnej miejscowości. Rodzina zginęła w wybuchu budynku

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News