Polonia Warszawa
instagram.com/poloniawarszawa
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Marca 2020

Polonia Warszawa chce odbudować potęgę. Cel to awans do Ekstraklasy

Polonia Warszawa od dwóch tygodni ma nowego inwestora. Kibice “Czarnych koszul” wraz z przybyciem możnego sponsora wiążą nadzieje na lepsze czasy dla drużyny, która w ostatnich latach z etatowego uczestnika rozgrywek Ekstraklasy stała się jedną z wielu zasłużonych ekip rozgrywających mecze na peryferiach poważnej piłki.

Polonia Warszawa jeszcze dekadę temu biła się o czołowe miejsca w polskiej Ekstraklasie, a jej barw bronili zawodnicy tacy jak Euzebiusz Smolarek, Adrian Mierzejewski, Paweł Wszołek czy Radosław Majewski. Aktualnie warszawski klub podąża ścieżką, którą w ostatnim dwudziestoleciu musiały przejść między innymi GKS Katowice, Widzew Łódź, Pogoń Szczecin czy Lechia Gdańsk. Jest to niestety na razie ścieżka w rejony niższych klas rozgrywkowych, ale jak pokazały przykłady wyżej wymienionych drużyn, również szansa na uzdrowienie sytuacji w klubie i pracę u podstaw, by wrócić w szeregi najlepszych zespołów w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Kamil Stoch wciąż nie otrzymał swojej nagrody. Polak czeka na prawdziwą fortunęKamil Stoch wciąż nie otrzymał swojej nagrody. Polak czeka na prawdziwą fortunęCzytaj dalej

Polonia Warszawa z nowym inwestorem może wrócić w najbliższych latach do Ekstraklasy

Polonia ma już większe szczęście niż niektóre z wcześniej wspomnianych zespołów. W walce o powrót do chwały zyskała silnego sojusznika. Jest nim stabilny sponsor, który zamierza zainwestować w klub z ulicy Konwiktorskiej 6. Dwa tygodnie temu głównym inwestorem Polonii został Gregoire Nitot, Francuz od dwóch dekad mieszkający w Polsce, udziałowiec spółki informatycznej Sii Polska. Gdy w lutym na jaw wyszło, że nosi się on z zamiarem pomocy zasłużonemu klubowi, od pomysłu próbowali go odwieść kibice Legii Warszawa. “Sympatycy” Legii szerzyli tak zwany “czarny PR” wobec firmy Nitota na forach internetowych a podczas meczu z ŁKS Łódź wywiesili na trybunie transparent głoszący: "Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje".

Piękna żona gwiazdora Ekstraklasy przekazała polskiemu szpitalowi podarunek. Piękny gestPiękna żona gwiazdora Ekstraklasy przekazała polskiemu szpitalowi podarunek. Piękny gestCzytaj dalej

Nitot ma ambitny plan. Nowa drużyna i nowy stadion

Na szczęście przedsiębiorca nie zraził się skandalicznym zachowaniem grupki osób i dwa tygodnie temu został inwestorem Polonii. Teraz obejmie w klubie jeszcze jedną funkcję. Francuz został prezesem klubu, zastępując na stanowisku Annę Wyganowską-Krzynówek.

Nitot ma plan na naprawę sytuacji stołecznego klubu. Biznesmen planuje w ciągu ośmiu lat uzdrowić finanse Polonii oraz wybudować nowy stadion. Nitot osiągnął pierwsze porozumienia z władzami miasta, wobec którego Polonia ma około 700 tysięcy złotych długu.

- Nowy właściciel, który jest równocześnie sponsorem, bardzo poważnie podchodzi do zadania, które sobie wyznaczył. Zobowiązał się do przekazania wszystkich dokumentów o które wnioskowaliśmy w październiku 2019 r.; spłaty zadłużenia klubu do końca czerwca 2020 r., oraz regularnego wnoszenia już od kwietnia bieżących należności - powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, cytowana przez stronę internetową Urzędu Miasta.

Sam Gregoire Nitot również skierował do kibiców kilka słów za pomocą swojego profilu w serwisie Facebook.

- Ambicje? Wielkie! Ale oczywiście trzeba być realistą. Nie wrócimy do Ekstraklasy jutro, ale liczę, że w ciągu ośmiu lat zbudujemy solidne podstawy klubu, ze zdrową sytuacją finansową, świetną drużyną i znakomitymi kibicami. Mam nadzieję, że na naszych meczach będzie przyjazna atmosfera, która nieść będzie pozytywne wartości. Zaangażowanie i pasja? W pełni! - napisał Francuz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. PZPN zamierza pomóc polskim klubom. Zbigniew Boniek ujawnia szczegóły planu
  4. Kamil Stoch zakończy karierę? Eksperci nie mają wątpliwości, wyjście jest jedno
  5. Gwiazdor Juventusu złamał kwarantannę. Chciał opuścić kraj, czeka go surowa kara
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News