Polsat Mateusz Borek
Kanał Sportowy YouTube
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Marca 2020

Mateusz Borek odejdzie z Polsatu? Popularny komentator ogłosił swoją decyzję

Polsat od początku roku opuściło już dwóch znanych dziennikarzy sportowych. Tomasz Smokowski i Roman Kołtoń z powodu różnic, które podzieliły ich ze stacją, zdecydowali się rozwiązać swoje umowy. Teraz współpracę z mediowym potentatem może zakończyć również najsłynniejszy polski komentator.

Polsat zajął zdecydowane stanowisko w sprawie angażowania się jego pracowników w inne projekty niż te realizowane przez stację. Szef sekcji sportowej stacji Marian Kmita postawił swoim dziennikarzom ultimatum: muszą zrezygnować z prowadzenia swoich kanałów na platformie YouTube.

Mariusz Pudzianowski przekazał przykrą wiadomość. Legenda przegrała walkę z czasem, współczujemyMariusz Pudzianowski przekazał przykrą wiadomość. Legenda przegrała walkę z czasem, współczujemyCzytaj dalej

Polsat nie toleruje zaangażowania swoich pracowników w inne projekty

Taka decyzja nie spodobała się Smokowskiemu i Kołtoniowi. Ten pierwszy zaangażował się w powstanie Kanału Sportowego razem z Michałem Polem, Krzysztofem Stanowskim i Mateuszem Borkiem. Kołtoń natomiast od kilku miesięcy prowadzi cieszący się sporą popularnością kanał “Prawda Futbolu”. Obaj panowie cenią sobie niezależność i społeczność, jaką zbudowali wokół swoich projektów, więc stanowisko przełożonych było dla nich nie do zaakceptowania. Z początkiem nowego roku odeszli ze stacji. Roman Kołtoń pojawia się jeszcze przy okazji spotkań Ligi Mistrzów czy też programu “Cafe Futbol” jako niezależny ekspert.

Ogromny pech Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Gigantyczna strata, fatalne wyniki w OsloOgromny pech Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Gigantyczna strata, fatalne wyniki w OsloCzytaj dalej

Co dalej z najsłynniejszym dziennikarzem sportowym w Polsce?

Od momentu, gdy na jaw wyszło, że współpracę ze stacją kończą Tomasz Smokowski i Roman Kołtoń, kibice i ludzie związani ze środowiskiem sportowym zadają sobie pytanie, co będzie z przyszłością w Polsacie Mateusza Borka. Jak już wspomnieliśmy, jest on obok Tomasza Smokowskiego jednym z założycieli “Kanału Sportowego”, a niedawno dowiedzieliśmy się, że od marca będzie współpracował również z grupą Ringier Axel Springer. Sam zainteresowany do tej pory milczał, jednak w czwartkowy wieczór podczas programu “Hejt Park” na “Kanale Sportowym”, jeden z dzwoniących widzów spytał znanego dziennikarza czy skomentuje on jeszcze jakiś mecz na antenie telewizji Polsat. Odpowiedź Borka nie pozostawia chyba żadnych wątpliwości.

- Cytując byłego prezydenta, Lecha Wałęsę, powiem tak: „Przypuszczam, że wątpię”. Nie wszystko w życiu zależy ode mnie - powiedział dziennikarz.

Wypowiedź ta sugeruje, że rozstanie z wieloletnim pracodawcą nie było jego decyzją.

Niezależnie od dalszej ścieżki kariery Mateusz Borek na pewno nie będzie mógł narzekać na brak kolejnych ofert współpracy. Warto dodać, że nowy projekt między innymi Panów Smokowskiego i Borka, “Kanał Sportowy”, zanotował świetne otwarcie i może się pochwalić 117 tysiącami subskrypcji po niecałym tygodniu publikowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News