Polsat
YouTube/Kanał Sportowy
Autor Wojciech Olszowy - 21 Grudnia 2020

Pilna odpowiedź Polsatu na zablokowanie transmisji Kanału Sportowego. Wydano oświadczenie, gigantyczne zamieszanie

Polsat zabrał głos ws. zablokowanej transmisji na Kanale Sportowym. Stacja za pośrednictwem mediów społecznościowych wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym komentuje zaistniałą sytuację. Ich zdaniem doszło do niej przez przypadek.

  • Telewizja Polsat przerwała transmisję na Kanale Sportowym
  • Zdaniem stacji miało dojść do naruszenia praw autorskich
  • Założyciele kanału zapowiadają walkę na drodze prawnej
  • Polsat wystosował oficjalne oświadczenie w tej sprawie

Polsat przerwał sobotni live na Kanale Sportowym, podczas którego założyciele - Mateusz Borek, Michał Pol, Tomasz Smokowski oraz Krzysztof Stanowski zbierali pieniądze na cele charytatywne. Dziennikarzom udało się wrócić na wizję. Doszło do ogromnego skandalu. Stacja Polsat została mocno skrytykowana przez wiele osób. Teraz telewizja całą sprawę.

Polsat przerwał transmisję Kanału Sportowego

W sobotę odbyła się charytatywna transmisja na Kanale Sportowym. W pewnym momencie została jednak przerwana. Nie były to problemy techniczne, bowiem materiał został zgłoszony do YouTube w związku z naruszeniem praw autorskich. Chodziło o rzekome wykorzystanie przez Kanał Sportowy fragmentów gal KSW, którą tego samego dnia transmitował Polsat. Nie może być jednak o tym mowy, gdyż w trakcie transmisji widoczni byli tylko siedzący dziennikarze.

Panowie zmuszeni byli stworzyć nową transmisję i wrócić do widzów. Nie kryli swojego rozczarowania, a nawet złości. Poświęcili całej sprawie kilka dobrych minut. Szczególnie wściekły był Krzysztof Stanowski. Jego zdaniem doszło do ogromnego skandalu, jednego z największych w historii polskich mediów. Jak stwierdził, było to okrutne zagranie ze strony Polsatu, który wykorzystał swoją siłę wobec Kanału Sportowego. Tomasz Smokowski stwierdził, że to kolejny przykład na to, że Polsatowi nie jest po drodze z Kanałem Sportowym. Dziennikarz stwierdził, że przyczyną jest to, że zarówno on, jak i Mateusz Borek odeszli ze stacji, by założyć ten kanał.

Głos zabrał także Mateusz Borek, niegdyś gwiazda Polsatu Sport, związany ze stacją przez dwadzieścia lat. Według niego powinny zostać wyciągnięte za to konsekwencje. Wystosował nawet ostry apel do osoby, która była odpowiedzialna za zgłoszenie. - Zwracam się do tej osoby, która zdecydowała o zablokowaniu tej transmisji. Człowieku, weź się rozpędź, pier****nij tą głową w ścianę i się ku**a zatrzymaj i się zastanów, co ty robisz i po co ty to zrobiłeś. - powiedział Borek. Smokowski jeszcze dodał - Czy ci człowieku nie wstyd?

Z ostatniej chwili. Sąd wydał nakaz aresztowania byłego najlepszego zawodnika świataZ ostatniej chwili. Sąd wydał nakaz aresztowania byłego najlepszego zawodnika świataCzytaj dalej

Panowie z Kanału Sportowego zapowiedzieli już wyciągnięcie konsekwencji prawnych w tej sprawie. Mateusz Borek mówi, że najlepsi prawnicy w kraju już nad tym pracują.

Cała akcja, mimo iż przykra, zadziałała na korzyść Kanału Sportowego. Po wznowieniu transmisji wzrosła im oglądalność. Dzięki temu udało im się zebrać aż 200 tysięcy złotych.

Polsat komentuje całą sprawę

Do sprawy zablokowania transmisji odniósł się główny oskarżony, czyli Telewizja Polsat. Na profilach Cyfrowego Polsatu w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie, w który stacja przedstawia swój punkt widzenia.

Polsat twierdzi, że doszło do tego przez przypadek. W trakcie trwania gali KSW, dochodziło do wielu sytuacji kradzieży sygnału. Polsat walczył z nielegalną dystrybucją i przez przypadek oberwało się Kanałowi Sportowemu. - Był to niezamierzony błąd ludzki, czasami tak się zdarza - również w stosunku do nas. - czytamy.

Polsat dodaje również, że wycofał już zgłoszenie - Wycofaliśmy już nasze zgłoszenie w serwisie YouTube po zorientowaniu się o zaistniałej pomyłce. - dodają. Zabrakło jedna bezpośrednich przeprosin wobec Kanału Sportowego.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News