Polsat
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Października 2020

Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Stanisław Gazda, gwiazdor miał 82 lata

Polsat Sport oraz inne media przekazały bardzo smutne informacje dla wszystkich Polaków. W wieku 82 lat odszedł od nas legendarny mistrz i ikona polskiego sportu Stanisław Gazda. Zawodnik, który na zawsze zapisał się w historii swoimi wielkimi występami w ubiegłym wieku, zmarł w szpitalu po ciężkiej chorobie.

Polsat Sport na swojej stronie internetowej opublikował informację, że w wieku 82 lat zmarł legendarny polski sportowiec Stanisław Gazda. Zmarły był jedną z największych legend polskiego kolarstwa i sięgnął po wiele sukcesów. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku Gazda był idolem Polaków.

Marcin Najman nie mógł wytrzymać. Zaatakował słynnego, polskiego dziennikarza, Marcin Najman nie mógł wytrzymać. Zaatakował słynnego, polskiego dziennikarza, "jesteś zerem" (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne informacje. W nocy pojawił się ważny komunikat
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko


Polsat przekazał smutne wiadomości o śmierci legendy

Bardzo smutne informacje pojawiły się w polskich mediach w ostatnich godzinach. Między innymi portal polsatsport.pl podał informację o śmierci legendarnego polskiego sportowca Stanisława Gazdy. Mężczyzna jest prawdziwą ikoną kolarstwa w naszym kraju.

Stanisław Gazda zaliczał się do najlepszych kolarzy w latach sześćdziesiątych. To właśnie w tym okresie osiągnął swoje największe sukcesy. Gazda wziął wtedy m.in. udział w igrzyskach olimpijskich.

W 1960 roku w Rzymie zajął szóste miejsce podczas wyścigu ze startu wspólnego. Na swoim koncie ma także tytuł przełajowego mistrza Polski z 1961 roku. W tym samym roku wywalczył też srebro krajowych mistrzostw w wyścigu ze startu wspólnego.

Stanisław Gazda może się także pochwalić wielkim triumfem w Tour de Pologne z 1963 roku, a także trzecie miejsce w legendarnym Wyścigu Pokoju w 1962 roku. W swej karierze udawało mu się też wygrać poszczególne etapy innych edycji tej rywalizacji. Uczynił to trzy razy, w 1960, 1962 i 1964 roku.

Adam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacjeAdam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacjeCzytaj dalej


Stanisław Gazda - ikona polskiego kolarstwa

Kariera sportowa Stanisława Gazdy trwała blisko dwadzieścia lat. Startował w latach 1955-1973. W tym czasie reprezentował barwy dwóch klubów. Najpierw Startu Bielsko-Biała, a podczas służby w wojsku także Floty Gdynia.

Za swoje wielkie zasługi dla polskiego sportu został kilkakrotnie odznaczony. Otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi i tytuł Zasłużony Mistrz Sportu. Po zakończeniu kariery starał się szkolić młodych kolarzy.

- W wieku 82 lat zmarł wybitny kolarz, Stanisław Gazda, jeden z najlepszych polskich szosowców. W latach 60. był Małyszem kolarstwa. Każdy chłopak, bawiąc się Wyścig Pokoju, chciał być Gazdą. Niech spoczywa w pokoju - napisał na Twitterze po otrzymaniu informacji o śmierci Stanisława Gazdy Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński.

Warto także dodać, że Stanisław Gazda jako pierwszy wygrał uważany za bardzo prestiżowy na Śląsku międzynarodowy wyścig Wodzisław-Karwina-Wodzisław. Tej sztuki dokonał w 1971 roku. Legendarny sportowiec odszedł w wieku 82 lat w szpitalu. Wiadomo jedynie, że w ostatnim czasie poważnie chorował.

Źródło: polsatsport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy przegapili informację. Sanepid pyta o miejsce na zbiorowe mogiły. Przerażające doniesienia
  2. Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
  4. Nieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacji
  5. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  6. Podjedziesz pod dystrybutor i się porządnie zdziwisz. Wpływ pandemii jest jeszcze większy
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News