Polska
youtube.com/ Polskazdrona.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 5 Czerwca 2020

Polska dostanie organizację piłkarskiej imprezy? Mamy oficjalny komunikat, wystarczy spełnić jeden warunek

Polska może zorganizować kolejne, piłkarskie święto. W mediach pojawiła się informacja o tym, że UEFA już teraz szuka organizatora finału kolejnej edycji Ligi Narodów. Do walki o organizację imprezy miał włączyć się PZPN. Europejska unia piłkarska miała przedstawić działaczom swój plan, w myśl którego, Polacy będą musieli spełnić jeden warunek.

Polska będzie miejscem kolejnego, piłkarskiego święta? Wszyscy kibice w naszym kraju pamiętają jeszcze organizację UEFA Euro 2012, a ledwie 9 lat po tamtych finałach, w naszej ojczyźnie może dojśc do goszczenia jeszcze jednej, wielkiej imprezy UEFA. Dużo mówi się o tym, że Polacy maja wielką szansę na organizację finałów Ligi Narodów. Aby tak się stało, trzeba spełnić jeden warunek.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Niespodziewana sytuacja w słynnej lidze. Klub poprowadzi piękna 21-latka, taką prezes chciałby mieć każdy (FOTO)
  2. UE chce jak najszybszego zniesienia zakazów. Padł konkretny termin
Piłkarze słynnego klubu ranni po napadzie na autokar. Potrzebna była pomoc medycznaPiłkarze słynnego klubu ranni po napadzie na autokar. Potrzebna była pomoc medycznaCzytaj dalej

Polska organizatorem finału Ligi Narodów? PZPN potwierdza, były rozmowy

O tym, że Polacy mogą zorganizować finały Ligi Narodów UEFA poinformował sekretarz PZPN - Maciej Sawicki. Działacz piłkarski podkreśla, że Polska złożyła swoją propozycję organizacji finału imprezy, ale sama federacja europejska ma jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji. Wszystko przez przedstawione warunki, które musi spełnić reprezentacja Polski, a więc wygrać swoją grupę w fazie grupowej turnieju, w której znajdują się jeszcze Włochy, Holandia i Bośnia i Hercegowina.

Sam Sawicki podkreśla jednak, że ewentualna przegrana w fazie grupowej nie przekreśla jeszcze szans Polaków na organizację turnieju. Jeśli nasza grupę zwyciężyłaby Bośnia, wtedy ostateczny głos ma europejska federacja piłkarska.

- Co będzie w przypadku zajęcia pierwszego miejsca w tabeli przez Bośnię i Hercegowinę? Wówczas decyzję podejmie UEFA - powiedział Sawicki w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Były piłkarz reprezentacji Polski przekazał kibicom ważną wiadomość. To już koniec, nie zagra więcej w piłkęByły piłkarz reprezentacji Polski przekazał kibicom ważną wiadomość. To już koniec, nie zagra więcej w piłkęCzytaj dalej

Gdzie zostaną rozegrane finały? Polska zaoferowała dwa stadiony

Jeśli Polacy wygrają swoją grupę, wtedy będą mieli zapewnione organizowanie finałów, które odbywałyby się w Warszawie. Do użytku UEFY miałyby zostać dostowane dwa obiekty - Stadion Narodowy i stadion warszawskiej Legii.

Sam PZPN jest bardzo zainteresowany organizacją imprezy i w tym celu złożył do Ministerstwa Sportu pisma w sprawie udzielenia deklaracji i niezbędnych gwarancji,które są wymogiem przy organizacji tego typu imprezy sportowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GW: Skarbówka zajmuje konta emerytów i rencistów. Mimo odwołań muszą zapłacić zaległości
  2. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. Rywale reprezentacji Polski w głębokim kryzysie. Skoczkowie będą musieli sami płacić za swoje starty?
  4. Trener reprezentacji Polski straci pracę? Nieoczekiwane doniesienia z zagranicznych mediów
  5. Dariusz Szpakowski wskazał faworyta do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Wielka szansa dla polskiej gwiazdy
  6. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News