Polska Euro
.
Autor Piotr Bernaciak - 9 Października 2019

To już oficjalne. Polska chce zorganizować mistrzostwa Europy. "Mamy olbrzymie szanse"

Polska ma zamiar zorganizować siatkarskie mistrzostwa Europy. Informację na ten temat podał dziś jeden z najważniejszych działaczy w naszym związku. Okazuje się, że szanse naszego kraju nie są małe.

Polska chciałaby ubiegać się o organizację turnieju rangi mistrzowskiej. Wiadomość ta ukazała się dzisiaj i szturmem podbiła internet. Kibice są spragnieni rozgrywania rozgrywek na najwyższym szczeblu w naszym kraju. Okazuje sie, że już niebawem kolejna wielka impreza może zawitać do naszego kraju. Informacje na ten temat podał bardzo znany przedstawiciel władz związku.

Wszyscy chcielibyśmy, by nasz kraj zorganizował jeszcze jeden wielki turniej. Poprzednie tego typu inicjatywy nie przynosiły wstydu, lecz w doskonały sposób promowały sport i nasz kraj. Okazuje się, że siatkarskie mistrzostwa Europy mogą zostać zorganizowane właśnie w Polsce. Wiadomości dotyczące tego pomysłu podał Ryszard Czarnecki w rozmowie z przedstawicielami mediów.

Kontuzja reprezentanta Polski na treningu! Miał grać w pierwszym składzie, kłopoty BrzęczkaKontuzja reprezentanta Polski na treningu! Miał grać w pierwszym składzie, kłopoty BrzęczkaCzytaj dalej

Polska może zorganizować mistrzostwa Europy

Wiele wskazuje na to, że organizacja turnieju rangi mistrzowskiej w Polsce jest możliwa. Od dłuższego czasu nie ukrywają tego włodarze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w tym prawdopodobnie najbardziej znany z nich, czyli Ryszard Czarnecki. W jednym z wywiadów stwierdził, że Polska ma bardzo duże szanse na zorganizowanie czempionatu. Potrzebne będzie jednak zaangażowanie rządu.

Ryszard Czarnecki poprzez swoje znajomości z pewnością mógłby ułatwić doprowadzenie tego typu rozwiązanie do skutku, w związku z czym nie wydaje się to trudne. Co ciekawe, o organizację mistrzostw ubiegają się także Czesi, Finowie oraz Estończycy, ale to właśnie w naszym kraju miałaby się odbyć lwia część turnieju, w tym wszystkie mecze fazy finałowej z wyjątkiem dwóch spotkań.

Polska ubiega się o organizację turnieju

Naszym rywalem w walce o organizację turnieju mają być ponoć Niemcy. Z uwagi na to, że Polacy kochają siatkówkę, większą szansę wydaje się mieć właśnie nasz kraj. Wszystko wyjaśni się już w najbliższym czasie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News