COS w Zakopanem
zakopane.cos.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 21 Października 2020

Koronawirus w polskiej kadrze. Mistrz olimpijski i świata z pozytywnym wynikiem testu

Złe wieści napłynęły z Zakopanego. Polska kadra judoków trenowała w tamtejszym COS-ie i okazało się, że jej przedstawiciele są zakażeni koronawirusem. Pozytywny wynik testu otrzymał także trenujący z reprezentacją mistrz olimpijski mistrz świata. Jako pierwsza objawy zgłosiła jedna z zawodniczek, a później okazało się, iż zakażonych jest kilkanaście osób.

Na zgrupowaniu w Zakopanem przebywała duża część polskiej kadry. Oprócz reprezentacji seniorów, przebywały tam również zespoły młodzieżowe oraz juniorskie.

Polacy przygotowywali się do międzynarodowych zawodów w Budapeszcie. Niestety, te osoby, które otrzymały pozytywne wyniki testów, będą musiały pozostać w domach, bowiem część zawodników już wyruszyła do Węgier.

Jak udało się ustalić się portalowi Onet Sport, w zakopiańskim COS-ie nie powstało ognisko koronawirusa, ale odnotowano aż kilkanaście zakażeń.

DZISIAJ GRZEJE:

Justyna Żyła pokazała roznegliżowane zdjęcie. Po chwili je usunęła, ale w internecie nic nie ginie (FOTO)Justyna Żyła pokazała roznegliżowane zdjęcie. Po chwili je usunęła, ale w internecie nic nie ginie (FOTO)Czytaj dalej

Testy w polskiej kadrze były obowiązkowe

Przedstawiciele polskiej kadry mieli obowiązek przeprowadzenia testów, przed wspomnianymi zawodami w Budapeszcie, bowiem taki był wymóg organizatorów. Niestety, ale pozytywne wyniki otrzymało aż 12 osób.

Pierwsze objawy pojawiły się u jednej z zawodniczek. Jedna z reprezentantek Polski straciła smak i węch, co natychmiast zgłosiła odpowiednim osobom. Po Polkę przyjechała karetka, która odwiozła ją do rodzinnej miejscowości, gdzie przebywa na izolacji.

Jak podaje Onet Sport, wszyscy zawodnicy są bezpieczni i każdy z nich zachował się bardzo odpowiedzialnie. Jednak podczas zgrupowania w Zakopanem trenowali nie tylko członkowie polskiej kadry. Według informacji portalu nit nie ma poważniejszych objawów.

Rząd podjął decyzję ws. siłowni i basenów. Tego rozwiązania nie spodziewał się niktRząd podjął decyzję ws. siłowni i basenów. Tego rozwiązania nie spodziewał się niktCzytaj dalej

Mistrz olimpijski i świata zakażony koronawirusem. Jednak wszyscy powinni wziąć udział w ME

Poza polską kadrą w Zakopanem trenował także mistrz olimpijski i świata Lukas Krpalek. Ku jego nieszczęściu, on też otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Czech także miał wziąć udział w węgierskich zawodach.

- Nie mogłem się doczekać rywalizacji. Teraz jednak postępuję zgodnie z instrukcjami lekarzy, by przygotować się na mistrzostwa Europy – powiedział w Krpalek w rozmowie z Onetem Sport.

W tym roku judoków czeka bardzo ważna impreza, szczególnie istotna dla Lukasa Kraplka. W jego rodzinnych Czechach zostaną rozegrane mistrzostwa Europy w judo. Imprezę zaplanowano w dniach od 19 do 21 listopada, dlatego nie ma obaw, co do występu polskiej kadry oraz czeskiego mistrza na tych zawodach.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybieracie się do Zakopanego? Babuszka z własnymi wyrobami chwyci Was za serce, pomóżcie
  2. Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitego
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. Tragedia na Mazowszu - Ojciec przypadkowo zabił córeczkę
  7. Mówią, że dąży do mordowania ludzi. Gates zabrał głos ws. teorii spiskowych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News