Polska liga trener
Facebook.com/stssanok
Autor Łukasz Kowalski - 15 Lipca 2020

Koniec czekania, legendarny klub wraca do polskiej ligi. Zagra w niej po czterech latach przerwy

Polska liga czekała na ten powrót. Zespół po czterech latach wraca do polskiej ligi. Jeden z najlepszych polskich trenerów ostatnich lat postanowił wrócić do prowadzenia zespołu, z którym osiągał historyczne sukcesy. Szkoleniowiec przez ostatnie dwa lata trenował zespół z Gdańska.

Polska liga hokejowa czekała od lat na ten powrót. STS Sanok po czterech latach przerwy znów zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zespół poprowadzi wybitny trener Marek Ziętara, który przez ostatnie dwa sezony prowadził PKH Gdańsk. Klub z pomorza nie wystąpił o licencję na grę w Ekstralidze na przyszły sezon i stało się jasne, że utytułowany szkoleniowiec będzie szukał nowych wyzwań.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Wielka radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, w końcu się doczekała
  2. Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważny
Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzutyPoważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzutyCzytaj dalej

Polska liga doczekała się wielkiego powrotu

Ziętara postanowił ponownie poprowadzić klub z Sanoka, który powoli odbudowuje swoją pozycję w polskim hokeju. Cztery lata temu klub przez problemy finansowe był zmuszony wycofać się z rozgrywek ekstraligi hokejowej. Przez ostatnie trzy sezony drużyna z Sanoka występowała w drugiej lidze słowackiej.

Prezes klubu Michał Radwański cytowany przez Polską Agencję Prasową przyznał, że zatrudnienie 50-letniego szkoleniowca jest ważnym elementem odbudowy klubu. - Marek Ziętara jest świetnym specjalistą, cieszymy się, że będzie u nas pracował, a teraz wspólnie zabieramy się do odbudowy hokeja w Sanoku - powiedział.

Nowy szkoleniowiec klubu z Sanoka w przeszłości grał w Podhalu nowy Targi i Cracovii. W Sanoku zdobył uznanie kibiców już niemal dekadę temu. Pracował tam początkowo jako asystent trenera, a później jako samodzielny szkoleniowiec drużyny. W 2012 roku prowadzony przez niego zespół zdobył swoje pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Później, w latach 2012 - 2016 Ziętara prowadził Podhale Nowy Targ, z którym dwukrotnie zdobył brązowe medale.

Robert Lewandowski pokazał niesamowity talent małej Klary. Aż trudno uwierzyć, że ma dopiero 3 lataRobert Lewandowski pokazał niesamowity talent małej Klary. Aż trudno uwierzyć, że ma dopiero 3 lataCzytaj dalej

Klub po czterech latach wraca do elity

W Polsce klub w ostatnich trzech latach w Polsce skupił się głównie na szkoleniu młodzieży. Drużyna funkcjonowała pod nazwą STS UKS Niedźwiadki Sanok. Teraz w związku z powrotem do polskiej elity musi powstać nowa spółka.

- W ekstralidze będziemy występować pod nazwą STS, choć szukamy cały czas sponsora tytularnego. To będzie niezależna spółka, ale mocno powiązana z Niedźwiadkami, których nadal jestem prezesem - zapowiedział Radwański, który dodał, że w najbliższym czasie zostaną podane nazwiska kolejnych zawodników i członków sztabu szkoleniowego.

Kolejny sezon ekstraligi hokejowej w Polsce ma ruszyć 11 września. Do rozgrywek przystąpi 12 zespołów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister finansów zgadza się na nowy podatek. Ujawnił już nawet, kiedy opłata wejdzie w życie
  2. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  3. Szokujący wpis Marcina Gortata na Instagramie. Momentalnie spotkał się z falą krytyki, niezrozumiałe zachowanie
  4. Kultowy klub o krok od awansu do polskiej Ekstraklasy. Mogą awansować za tydzień, trzeba spełnić jeden warunek
  5. Szokujący wpis Marcina Gortata na Instagramie. Momentalnie spotkał się z falą krytyki, niezrozumiałe zachowanie
  6. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News