Polska - Niemcy Sebastian Mila Arkadiusz Milik
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter
Autor Piotr Bernaciak - 11 Października 2020

Dziś szósta rocznica zwycięstwa nad Niemcami. Oglądaliście tamten mecz?

Polska - Niemcy w 2014 roku zapisał się w historii polskiego futbolu. Dla wielu kibiców jest to początek ogromnych zmian w polskiej reprezentacji. Dziś mija szósta rocznica pamiętnego zwycięstwa nad ówczesnymi mistrzami świata.

Polska - Niemcy z 2014 roku to niemalże najważniejsze spotkanie w polskiej piłce w ostatnich latach. Nie da się ukryć, że to spotkanie znacząco wpłynęło na dalsze losy polskiego futbolu. Reprezentacja Adama Nawałki spisała się znakomicie w eliminacjach mistrzostw Europy i awansowała z bardzo trudnej grupy. Warto pamiętać, że na samym turnieju również znaleźliśmy się w grupie z Niemcami i tym razem również nie przegraliśmy.

Na Stadionie Narodowym 11.10.2014 roku Polacy spisali się znakomicie w defensywie, a wielką formę pokazywał Wojciech Szczęsny. Swoje okazje wykorzystali Arkadiusz Milik i Sebastian Mila, którzy sprawili, że warszawski stadion niemalże eksplodował z radości. To było pierwsze i jak dotąd jedyne zwycięstwo Polaków nad Niemcami w seniorskim futbolu. Wielu fanów twierdzi, że od tamtego spotkania nie rozegraliśmy lepszego meczu.

Pamiętacie mecz z Niemcami?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News