Polski sędzia zatrzymany
Autor Piotr Bernaciak - 10 Lipca 2019

Polski sędzia zatrzymany przez CBA!

Polski sędzia został wczoraj zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Teraz grożą mu poważne konsekwencje z powodu czynów, które popełnił. Z pewnością nie wróci do sędziowania.

Polski sędzia został wczoraj zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Długo nie pojawiały się żadne wiadomości potwierdzające udział rozjemcy w sprawie, jednak w tym momencie nie da się już ukrywać jego obecności wśród zatrzymanych. Teraz grożą mu bardzo poważne konsekwencje i możemy być pewni, że w obliczu skandali sędzia nie wróci już do pracy na boisku.

Dowiedzieliśmy się, że arbiter Łukasz B. został zatrzymany w związku z podejrzeniem o wyłudzeniu 2 milionów złotych od Zakładów Chemicznych Police. Informacje przekazane przez służby ostatecznie potwierdzają, że to właśnie znany sędzia może niebawem trafić do więzienia.

Kto zwycięzcą Złotej Piłki? Angielscy kibice są zgodniKto zwycięzcą Złotej Piłki? Angielscy kibice są zgodniCzytaj dalej

Łukasz B. to arbiter, który na polskich boiskach pojawiał się przez ostatnie lata. Kilka razy miał okazję sędziować mecze na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej, jednak zajmował się przede wszystkim jej zapleczem. Najczęściej pojawiał się właśnie w Fortuna 1 Lidze. W minionym sezonie był rozjemcą w trakcie czternastu spotkań. Na ten moment wiele wskazuje na to, że był to jego ostatni sezon w sędziowskiej karierze.

- Na podstawie analizy dokumentacji fundacji i innych podmiotów, a także analizy wzajemnych przepływów finansowych potwierdzono, że środki te zostały przelane na konto innej fundacji, a następnie przekazane na rzecz spółki i wypłacone przez jej wspólników. W konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 milionów złotych - czytamy w komunikacie CBA.

Teraz sprawą zajmie się prokuratura, jednak obecność Łukasza B. w gronie zatrzymanych przez CBA wykluczy go z grona arbitrów branych pod uwagę w planach na ustalanie kadry sędziowskiej na sezon 2019/2020 w polskim futbolu.

Następny artykuł