Polski Związek Piłki Nożnej
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 10 Stycznia 2020

Zbigniew Boniek krytykuje przepisy PZPN. "To po prostu idiotyczne"

Polski Związek Piłki Nożnej skrytykowany przez Zbigniewa Bońka. Obecny prezes PZPN, który kończy kadencję w tym roku, bardzo żałuje, że nie będzie mógł być na stanowisku dłużej. Były piłkarz Widzewa Łódź dał upust swoim emocjom w wywiadzie. Tak ostrego stanowiska nie słyszeliśmy od dawna.

Polski Związek Piłki Nożnej jest przez wielu uważany za dość kontrowersyjną instytucję. Za przepisami PZPN zdaje się nie przepadać także Zbigniew Boniek, który pod koniec swojej kadencji zdecydował się skomentować jeden z przepisów instytucji. Tak mocnego komentarza pod kątem instytucji nie słyszeliśmy już od dawna. Nie zabrakło nawet porównania polityki PZPN do "idiotyzmu".

Skoki narciarskie. Rewelacyjna forma Dawida Kubackiego. Świetny skok w PredazzoSkoki narciarskie. Rewelacyjna forma Dawida Kubackiego. Świetny skok w PredazzoCzytaj dalej

Polski Związek Piłki Nożnej. Zbigniew Boniek w mocnych słowach o instytucji

PZPN w swoich zapisach ma przepis mówiący o tym, że prezes instytucji może być wybierany wyłącznie na dwie kadencje. Obecny prezes związku - Zbigniew Boniek w bardzo mocnych słowach skomentował ten przepis i nazwał go "idiotyzmem".

- Grupa posłów wymyśliła sobie, że prezesem związku sportowego można być przez dwie kadencje i jest to po prostu idiotyczne. Zaznaczam, że mówimy przecież ogólnie o związkach sportowych, a nie tylko o piłkarskim. Widocznie jacyś posłowie doszli kiedyś do wniosku, że zrobią komuś na złość. Grzegorz Lato był prezesem i nie mógł wystartować na drugą kadencję, bo środowisko nie akceptowało jego prezesury. Są też jednak sytuacje zupełnie inne - mówi Boniek

Boniek nie chce opuszczać stanowiska

Zdaniem Zbigniewa Bońka, kadencyjność prezesa PZPN powinna wynikać z jego rzeczywistego poparcia w środowisku piłkarskim. Mimo że Boniek posiada dużą grupę zwolenników, a niektórzy nazywają go najlepszym zarządzającym instytucją w historii, to nie będzie mógł ubiegać się o reelekcję.

- W lokalnych związkach jest pełno prezesów pasjonatów, którzy wykonują fantastyczną robotę i żyją tym, co robią. A mimo to po ośmiu latach muszą odejść. Spójrzmy na politykę - to, jak długo jest się posłem, zależy od poparcia i zaufania społecznego. Dobrze byłoby, gdyby podobnie było w sporcie. To środowisko na drodze demokratycznych wyborów powinno decydować, czy ktoś nadal może pełnić funkcję prezesa - podsumowuje prezes PZPN

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Reprezentant Polski bliski opuszczenia Ekstraklasy. Zainteresowanie z dwóch europejskich lig
  2. Transfer Krzysztofa Piątka coraz bliżej? Legendarny klub zmaga się z problemami
  3. Kolejny zawodnik z Ekstraklasy zagra we Włoszech. Trafi do rewelacji sezonu
  4. Wiadomo już, jaka przyszłość czeka Garetha Bale'a. Wymowne słowa jego agenta
  5. FC Barcelona podjęła decyzję. Trwają negocjacje, legenda zostanie nowym trenerem
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News