Marco Asensio kontuzjowany
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 24 Lipca 2019

Poważna kontuzja Marco Asensio. Ile potrwa przerwa Hiszpana?

Real Madryt ma bardzo poważny problem. Dowiedzieliśmy się bowiem, że kontuzji doznał Marco Asensio i na ten moment wiele wskazuje na to, że jest ona naprawdę poważna. Ile potrwa przerwa Hiszpana?

Real Madryt nie może zaliczyć dzisiejszego meczu z Arsenalem w International Champions Cup w stu procentach do udanych. Dowiedzieliśmy się bowiem, że kontuzja, której doznał Marco Asensio, jest naprawdę poważna. Hiszpański pomocnik został zniesiony z boiskach na noszach, co już wtedy pozwalało nam dowiedzieć się, że uraz nie należy do niegroźnych.

Do fatalnej sytuacji doszło w okolicach 60. minuty meczu, zaledwie kwadrans po wejściu Asensio na boisko z ławki rezerwowych. Co ważne, do tego momentu spotkania reprezentnat Hiszpanii był zdecydowanie jednym z najlepszych zawodników na murawie. Mógł nawet wpisać się na listę strzelców po efektownym strzale z dystansu, lecz piłka odbiła się od słupka.

Pech Lewandowskiego, dyskretny występ Piątka. Bayern pokonał Milan w sparinguPech Lewandowskiego, dyskretny występ Piątka. Bayern pokonał Milan w sparinguCzytaj dalej

Po zderzeniu z jednym z zawodników Kanonierów Marco Asensio nieszczęśliwie upadł na murawę. Momentalnie zakrył twarz w dłoniach i widać było, że nie ma mowy o niegroźnym zderzeniu. Natychmiast udzielono mu pomocy medycznej, jednak piłkarz nie był w stanie kontynuować gry. Widać było, że przemawia przez niego wściekłość spowodowana świadomością, że kontuzja jest poważna.

Asensio uderzał pięściami w murawie, by po chwili skrywać twarz w dłoniach, lecz był bezsilny. Dowiedzieliśmy się, że pomocnik zerwał więzadło krzyżowe przednie, a także uszkodził łąkotkę boczną. Sprawia to, że najprawdopodobniej opuści cały nadchodzący sezon.

Sytuacja ta jest dla niego fatalna. Ten sezon miał być jego przełamaniem, miał pokazać się ze świetnej strony i udowodnić, że jest zawodnikiem godnym gry w pierwszym składzie Realu Madryt. Wygląda jednak na to, że najbliższe miesiące w jego wykonaniu będą stały pod znakiem powrotu do zdrowia.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News