Premier League
Facebook Premier League
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Kwietnia 2020

Premier League zagra w Chinach? Nietypowy pomysł coraz bardziej realny

Premier League szuka sposobów na dokończenie przerwanego przez pandemię koronawirusa sezonu. Władzom ligi oraz zespołom zależy na ukończeniu rozgrywek, gdyż brak gry wiąże się z ogromnym kryzysem finansowym. Powrót do rywalizacji pomógłby zniwelować straty. Pojawił się szalony pomysł, by ligę przenieść do Chin.

Premier League długo starała się opierać przed koniecznością wstrzymania rozgrywek, jednak rozprzestrzeniająca się pandemia wymusiła na władzach ligi nieuniknioną decyzję. Kluby wciąż debatują nad możliwościami dokończenia przerwanego sezonu. Władze jednego z nich zaproponowały przeniesienie gry do Chin, skąd pochodzi koronawirus.

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
    2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzjaKamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzjaCzytaj dalej


Premier League za wszelką cenę chce dokończyć sezon

Im dłużej trwa przerwa spowodowana pandemią koronawirusa, tym większe są straty klubów, wynikające z braku wpływów do klubowej kasy. Nic więc dziwnego, że wszystkim zależy, by rozgrywki ligowe zostały dokończone. W przypadku Premier League pojawiały się już różne pomysły na skuteczny powrót piłkarzy na boiska. Mówiło się o rozgrywaniu spotkań bez udziału publiczności czy też zakwaterowaniu drużyn w specjalnie przygotowanych miejscach, gdzie byłyby odizolowane i jedynie wybiegały na boisko, by zmierzyć się w walce o ligowe punkty. Jedna z ekip najlepszej ligi świata przedstawiłą jednak inne rozwiązanie.

Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące Czytaj dalej

Jedna z drużyn angielskiej ligi zaproponowała przeniesienie rozgrywek do Chin

Zdaniem serwisu The Athletic jedna z drużyn Premier League zaproponowała, by rozgrywki przenieść do innego kraju, a mianowicie do Chin. Jak wiadomo, to właśnie w azjatyckim państwie doszło do wybuchu pandemii, która pustoszy świat. Przedstawiciele klubu, którzy wyszli z tą zaskakującą inicjatywą, jako argument za takim rozwiązaniem wskazują zdolność Chińczyków do opanowania sytuacji. Kraj ten bowiem powoli zaczyna wracać do normalnego funkcjonowania po wybuchu epidemii.

- Jeden z klubów zaproponował wyjazd do Chin. To po prostu nie ma sensu. To jest szalony pomysł i myślę, że zostanie zdecydowanie odrzucony. Gdybyśmy mieli teraz wziąć całą Premier League i przenieść ją do innej części świata, to zostalibyśmy najprawdopodobniej zabici. Ostatnio zostaliśmy oskarżeni o to, że żyjemy w bańce. W takim momencie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie tak mówią, ale zapewniam, że tak nie jest - powiedział przedstawiciel jednej z angielskich drużyn.

Niestety nie wiadomo który klub był autorem tej niecodziennej propozycji. Między władzami ligi i klubami cały czas trwa debata w celu znalezienia najlepszego wyjścia z sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden kontynent ma rekordowo mało zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy mają przewagę, eksperci tłumaczą
  2. Nietrzeźwy mężczyzna uciekł z kwarantanny. Wsiadł do metra, przejechał całą linię, trwa dezynfekcja
  3. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  4. Znany piłkarz idzie do wojska. Przed nim cztery tygodnie w zupełnie nowych warunkach
  5. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  6. Za długie rozmowy przez telefon zablokują numer. Sieć nie zważa nawet na pakiet "bez limitu"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News