Premier League
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Września 2020

Pilna decyzja Premier League. Kluby stracą prawie 3 miliardy złotych

Premier League podjęła zaskakująca decyzję, która dotknie w ogromnym stopniu wszystkie kluby występujące w najlepszej piłkarskiej lidze świata. Zdecydowano o natychmiastowym zakończeniu współpracy z jednym z najpotężniejszych inwestorów, który zasilał rozgrywki kosmiczną wręcz sumą. Powód takiej decyzji władz ligi jest bardzo zaskakujący. 

Premier League straci w przyszłym sezonie ogromne pieniądze, Wszystko za sprawą zakończenia współpracy z jednym z największych inwestorów. Władze ligi w czwartek poinformowały o zerwaniu współpracy ze skutkiem natychmiastowym, a powód tej decyzji jest szokujący.

Romantyczne wakacje Anny i Roberta Lewandowskich. Trenerka pokazała wszystko w internecieRomantyczne wakacje Anny i Roberta Lewandowskich. Trenerka pokazała wszystko w internecieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Władze Wuhan biją na alarm. Sytuacja z początku pandemii się powtarza
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Będą zmiany na liście czerwonych i żółtych stref. Rzecznik MZ wyjawił prawdę


Premier League traci prawdziwą fortunę

Nowy sezon najlepszej piłkarskiej ligi świata, czyli Premier League wystartuje już 12 września. Jeśli do skutku dojdzie głośny transfer Lionela Messiego do Manchesteru City, możemy być świadkami najciekawszego sezonu od wielu lat. Ciekawych transferów dokonały inne zespoły, między innymi londyńska Chelsea, która sprowadziła gwiazdę niemieckiego futbolu, a więc Timo Wernera i finalizuje transakcję z udziałem Kaia Havertza.

Nim piłkarze wybiegną na boisko, by ponownie walczyć o tytuł najlepszej drużyny Anglii, Premier League podjęła dość zaskakującą decyzję. W czwartek władze ligi poinformowały o natychmiastowym przerwaniu współpracy z jednym z najpotężniejszych sponsorów, czyli chińską firmą PPTV zarządzaną przez słynny holding Suning.

Robert Lewandowski nie ochrzcił swojej córki. Znamy powody jego decyzjiRobert Lewandowski nie ochrzcił swojej córki. Znamy powody jego decyzjiCzytaj dalej


Władze ligi zrywają współpracę z chińskim gigantem

To właśnie Suning ma pakiet większościowy w Interze Mediolan. W 2019 roku należąca do nich firma PPTV podpisała z Premier League trzyletnią umowę na pokazywanie rozgrywek angielskiej ekstraklasy. Umowa opiewała na kosmiczną wręcz kwotę 564 milionów funtów, czyli w przeliczeniu na naszą walutę aż 2,8 mld złotych.

Premier League nie podała informacji, dlaczego zdecydowano się tak nagle zakończyć współpracę z Chińczykami. Przekazano jedynie, że nie będzie dalszego komentarza w tej sprawie. Według doniesień BBC Sports chodziło oczywiście o kwestie finansowe. W marcu PPTV miała przelać kolejną transzę za wykupioną licencję na kwotę 160 milionów funtów, jednak ostatecznie wstrzymano przelew.

Źródło: "Super Express"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary
  2. Polacy wezmą udział w kolonizacji Księżyca. Europejska Agencja Kosmiczna jest zachwycona
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Jeremy Clarkson, legendarny prowadzący Top Gear, pobity i oblany moczem w trakcie wakacji

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News