Premier League Newcastle Morderstwo
instagram.com/newcastleunited
Autor Łukasz Kowalski - 5 Czerwca 2020

Znany klub miał mieć nowego właściciela. Premier League chce zablokować zakup. Mężczyzna miał zlecić morderstwo

Premier League miało mieć kolejny zasilany petrodolarami klub. Jak się okazuje do transakcji może wcale nie dojść przez przeszłość potencjalnego inwestora. Mohammad bin Salman miał zostać nowym właścicielem Newcastle United, jednak narzeczona zamordowanego dziennikarza zarzuca mu zlecenie zabójstwa.

Premier League miało w niedługim czasie zyskać kolejnego potężnego inwestora. Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, zarządzany przez Mohammada bin Salmana miał zostać większościowym udziałowcem Newcastle United. Jak się teraz okazuje, transakcja może zostać zablokowana.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Niespodziewana sytuacja w słynnej lidze. Klub poprowadzi piękna 21-latka, taką prezes chciałby mieć każdy (FOTO)
  2. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie
Piłkarze słynnego klubu ranni po napadzie na autokar. Potrzebna była pomoc medycznaPiłkarze słynnego klubu ranni po napadzie na autokar. Potrzebna była pomoc medycznaCzytaj dalej

Premier League jednak bez wielkiego inwestora w jednym z klubów?

Pod koniec kwietnia pojawiły się pierwsze informacje, że bin Salman ma przejąć angielski klub. Zdaniem angielskich mediów umowa między dotychczasowym właścicielem klubu a księciem Arabii Saudyjskiej została już podpisana. - Teraz już nie ma odwrotu dla obydwu stron - w rozmowie z "The Times" powiedział informator z Newcastle.

Po wpłaceniu depozytu i przygotowaniu wszystkich niezbędych dokumentów, władze Premier League mają zaopiniować czy jest możliwe przejęcie klubu z Premier League. Pierwsze pogłoski na ten temat mówiły, że bin Salman dostał zielone światło i może zostać większościowym udziałowcem Newcastle United.

Teraz nastąpił zwrot w tej sprawie. Księciu Arabii Saudyjskiej zarzucono zlecenie morderstwa. Jeżeli zarzuty okażą się prawdziwe, władze Premier League mogą nie wydać zgody na przejęcie klubu przez zarządzany przez bin Salmana Saudyjski Fundusz Inwestycyjny. Sprawa ma się wyjaśnić w najbliższych tygodniach.

"Washington Post" poinformował, że bin Salman miał zlecić zabójstwo Dżamala Chaszukdżiego - dziennikarza i dysydenta. W 2018 roku w konsulacie w Stambule mężczyzna został zamordowany i poćwiartowany, a za zlecenie zabójstwa miał być odpowiedzialny książę Arabii Saudyjskiej.

Polska dostanie organizację piłkarskiej imprezy? Mamy oficjalny komunikat, wystarczy spełnić jeden warunekPolska dostanie organizację piłkarskiej imprezy? Mamy oficjalny komunikat, wystarczy spełnić jeden warunekCzytaj dalej

Narzeczona zamordowanego dziennikarza chce sprawiedliwości

Jak donosi amerykański dziennik. Taką wersję wydarzeń potwierdzają nagrania, które posiada CIA. Widać na nich jak bin Salman kazał "uciszyć" Chaszukdżiego. Książę Arabii zaprzecza tej wersji wydarzeń.

Teraz w Premier League narzeczona zamordowanego dziennikarza, Hatice Cengiz przekonuje władze ligi, aby nie wydały pozwolenia na przejęcie przez bin Salmana klubu z północy Anglii. Jak informuje "The Telegraph" dyrektor generalny Premier League, Richard Masters spotkał się z prawnikami kobiety. Jak informuje dziennik, miał on stwierdzić, że informacje przekazane przez kobietę zostaną uwzględnione przy procesie wydawania zezwolenia na przejęcie klubu, a liga podejdzie do tematu z wrażliwością.

Cengiz przyznała, że jest zadowolona po rozmowach z władzami ligi. - Takie słowa powodują u mnie optymizm, że Premier League zrobi dobrą rzecz. Dopóki bin Salman nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoją rolę w brutalnym morderstwie Dżamala, wszyscy muszą powstrzymać się od prowadzenia z nim interesów - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata
  2. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. Rywale reprezentacji Polski w głębokim kryzysie. Skoczkowie będą musieli sami płacić za swoje starty?
  4. Trener reprezentacji Polski straci pracę? Nieoczekiwane doniesienia z zagranicznych mediów
  5. Dariusz Szpakowski wskazał faworyta do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Wielka szansa dla polskiej gwiazdy
  6. Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasady

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News