Premier League
Youtube/Premier League
Autor Piotr Bernaciak - 6 Lutego 2020

Przełomowa zmiana w Premier League. Teraz będzie jeszcze silniejsza

Premier League czeka naprawdę wielka zmiana, która może być uznawana za przełomową. Być może dzięki temu liga angielska będzie jeszcze silniejsza. To bardzo dobra informacja dla sympatyków tych rozgrywek.

Premier League stoi przed wielką zmianą. Kluby ligi angielskiej doszły do porozumienia w kwestii, która była tematem spornym. Rozwiązanie, które teraz zostało zaproponowane, wygląda na zdecydowanie bardziej rozsądne.

Wielki sukces kadry narodowej. Wygrali aż 8:0, rywale nie mieli żadnych szansWielki sukces kadry narodowej. Wygrali aż 8:0, rywale nie mieli żadnych szansCzytaj dalej

Premier League czeka wielka zmiana

W czwartek kluby Premier League ustaliły, że letnie okno transferowe będzie otwarte w tych samym czasie, co w innych czołowych ligach, czyli 1 września. To wielka zmiana, bowiem przez ostatnie dwa lata angielskie drużyny mogły kupować i rejestrować zawodników tylko przed startem rozgrywek. Jak twierdzono, miało to pomóc w stabilizacji składów i uniknięcia transferowego zamieszania.

Ten eksperyment się jednak nie sprawdził, bo często szkodził angielskim klubom, które nie miały szans na to, by w ostatniej chwili wykorzystać okazję i kupić dobrego zawodnika. Poinformowano o zakończeniu tego pomysłu na ostatnim spotkaniu akcjonariuszy Premier League.

Premier League może być dzięki temu jeszcze silniejsza

- Kluby Premier League przegłosowały zmianę daty zamknięcia letniego okna transferowego w 2020 roku. Termin, do którego będzie można dokonywać transferów, to 1 września, godzina 17:00 czasu brytyjskiego - czytamy w oficjalnym komunikacie. Dzięki temu liga angielska może być jeszcze silniejsza.

Aktualnie liderem Premier League jest Liverpool, który zgromadził 73 punkty. The Reds spisują się znakomicie i pewnie kroczą po mistrzostwo. Po 25 meczach mają aż 22 punkty przewagi nad Manchesterem City. Niewykluczone, że zakończą te rozgrywki jako niepokonana drużyna. To byłoby wielkie osiągnięcie dla zespołu prowadzonego przez Juergena Kloppa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieci
  2. Mistrz świata nie wystąpi w Willingen. Pokonała go nagła choroba
  3. Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. BMW ogłosiło swój skład
  4. Gwiazda Fame MMA zawalczy z zawodowym fighterem. "Będzie gorąco"
  5. Niedawno grali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Teraz są na skraju upadku
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News