Premier League
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 6 Kwietnia 2020

Premier League szykuje się do wznowienia rozgrywek. Padła konkretna data

Premier League nie gra od połowy marca. Władze ligi oraz włodarze klubów angielskiej elity liczą wielomilionowe straty i w napięciu czekają na wznowienie rozgrywek. W tunelu ukazało się jednak światełko, a mecze najlepszej ligi świata mogą niebawem powrócić na stadiony.

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa i związaną z nią kwarantanną zajrzał w oczy nawet najbogatszym klubom w Europie. Zespoły Premier League naciskają na wznowienie rozgrywek, gdyz bez dochodów z praw telewizyjnych wielu z nich grożą poważne kłopoty finansowe. Przedstawiciele wszystkich 20 klubów angielskiej elity spotkały się z brytyjskim rządem i ustaliły wstępną datę powrotu do gry.

Nie żyje 25-letni piłkarz. Zawodnik zdołał uratować siedem osóbNie żyje 25-letni piłkarz. Zawodnik zdołał uratować siedem osóbCzytaj dalej

Premier League ma zostać wznowiona. Znamy datę

Według "Daily Mirror" najbardziej prawdopodobnym jest, że na boiska zawodnicy wrócą w połowie czerwca. Jak informują, trwają zaawansowane rozmowy z rządem, który musiałby zgodzić się na wspomniane rozwiązanie.

Angielski dziennik podaje, że kluby Premier League do treningów wrócą już w połowie maja, a miesiąc później do rywalizacji ligowej. Premier League ma przygotować terminarz, który umożliwi rozegranie pozostałych dziewięciu kolejek w zaledwie kilka tygodni. Będzie to oznaczało ogromne nagromadzenie meczów w krótkim okresie, ale taka formuła jest konieczna do rozegraniu zaległych meczów przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.

Kamil Stoch ujawnił, co będzie robił po zakończeniu kariery. Fani skoków będą wniebowzięciKamil Stoch ujawnił, co będzie robił po zakończeniu kariery. Fani skoków będą wniebowzięciCzytaj dalej

Kluby stoją na skraju bankructwa

Wczoraj media cytowały słowa prezesa Burnley, który stwierdził, że jeśli liga nie ruszy tego lata, jego klub zbankrutuje. W podobnej sytuacji jest wiele innych zespołów, również z Bundesligi i innych czołowych lig Europy. Z kolei prezes UEFA Aleksander Ceferin oświadczył, że jeśli nie zostaną wznowione do końca czerwca, będą musiały zostać anulowane.

Wyspiarze wpadli również na pomysł jak zrekompensować kibicom brak możiwości obejrzenia meczów na żywo ze stadionów. Premier League będzie dążyła do zwiększenia liczby transmisji. Niektóre spotkania miałyby trafić nawet do telewizji naziemnej.

Źródło: TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy
  2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  3. Pilne doniesienia z Niemiec. Wiemy już, kiedy wróci Bundesliga, ekspert nie ma wątpliwości
  4. Noriaki Kasai Zakończy karierę? Japoński skoczek poinformował o swojej decyzji
  5. Gwiazdor Legii mógł wrócić po latach do Warszawy. Jedyne co chciał, to mieszkanie i samochód
  6. Stało się, odbierają rodzicom 500 plus i to wcale nie uzależnionym. Też możesz je stracić, jeśli pobierasz jeden zasiłek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News