Premier League
OLI SCARFF/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 6 Maja 2020

Premier League coraz bliżej powrotu? Piłkarze Manchesteru United dostali instrukcje, które mówią wszystko

Premier League powoli przygotowuje się do wznowienia rozgrywek. Władze Manchesteru United wydały konkretne instrukcje swoim piłkarzom. Zawodnicy mają stawić się w klubie i wspólnie będą czekać na decyzje ligi. Angielskie media podają, że rozgrywki mają ponownie ruszyć 12 czerwca.

Premier League tak jak inne rozgrywki na świecie czeka na powrót piłkarzy na boisko. Władze ligi robią wszystko, żeby zawodnicy jak najszybciej mogli wznowić grę. Jak podają angielskie media, Premier League we współpracy z rządem Wielkiej Brytanii przygotowuje specjalny protokół bezpieczeństwa, który miałby umożliwić dokończenie sezonu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Premier League do oglądania za darmo. Władze podjęły już decyzję, kibice w euforiiPremier League do oglądania za darmo. Władze podjęły już decyzję, kibice w euforiiCzytaj dalej

Premier League przygotowuje protokuł bezpieczeństwa

Zgodnie z tym protokołem piłkarze musieliby pojawiać się na treningach samotnie już w strojach do ćwiczeń. Jeżeli zaś chodzi o mecze, to miałyby się odbywać tylko na stadionach, które spełnią rygorystyczne zasady sanitarne. Według angielskich mediów władze Premier League ograniczając liczbę stadionów, chcą też zmniejszyć liczbę osób potrzebnych do obsługi spotkań, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko zakażeń.

Stadiony, na których miałyby odbywać się spotkania, będą musiały przygotować dodatkowe szatnie dla zawodników. Premier League pracuje także nad specjalnymi zasadami rozgrzewki, które zminimalizują ryzyko zakażenia się koronawirusem. W angielskich mediach mówi się, że powrót na boiska byłby możliwy dopiero w połowie czerwca. Jako realną datę wznowienia rozgrywek podają 12 czerwca.

Kluby Premier League mogą stracić olbrzymie pieniądze

Premier League dąży do dokończenia rozgrywek, głównie ze względu na pieniądze. Gdyby władze ligi zadecydowały, że podobnie jak w Holandii, czy Francji kończą sezon, to kluby musiałyby oddać do telewizji 762 miliony funtów. Każdy klub musiałby oddać, około 40 milionów funtów. Wielkość strat byłaby jednak proporcjonalna do liczby meczów, które miałyby zostać pokazane w telewizji. Zgodnie z tymi wyliczeniami najwięcej straciłby Liverpool, bo aż 55,2 milionów funtów. Na drugim końcu jest Norwich, które byłoby stratne "tylko" 14,6 milionów funtów.

Była gwiazda Premier League boi się o swoje życie. Przestępcy grozili, że zabiją piłkarza i jego rodzinęByła gwiazda Premier League boi się o swoje życie. Przestępcy grozili, że zabiją piłkarza i jego rodzinęCzytaj dalej

Władze Manchesteru United nakazały wrócić piłkarzom do klubu

Wiele wskazuje na to, że w Premier League wszystko idzie w dobrym kierunku i piłkarze niedługo wrócą na boiska. Manchester United wezwał swoich piłkarzy, którzy są za granicą do powrotu do Anglii. Klub wezwał zawodników, którzy wcześniej otrzymali zezwolenie na wyjazd do swoich rodzin. Wśród nich są: Bruno Fernandes, Fred, Victor Lindelof oraz Sergio Romero. Dodatkowo władze "Czerwonych Diabłów" uważają, że ci piłkarze nie będą musieli przechodzić dwutygodniowej kwarantanny.

W momencie zatrzymania rozgrywek Manchester United znajdował się na piątym miejscu w tabeli Premier League. Liderem był Liverpool, który ma 25 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City i pewnie kroczył po pierwszy od 30 lat tytuł mistrzowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News