Premiere League powrót
Xinhua News/East News
Autor Łukasz Kowalski - 11 Maja 2020

Premier League wraca do gry. Zapadła decyzja o wznowieniu rozgrywek, znamy datę

Premier League szykuje się do wznowienia rozgrywek. W poniedziałek gabinet premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona dał zielone światło na powrót piłkarzy na boiska. Zgodnie z przyjętym przez Brytyjski rząd planem, mecze będą odbywać się bez udziału publiczności. Angielskie media podają, że kibice będą mogli pojawić się na meczach dopiero, gdy zostanie wynaleziona szczepionka na koronawirusa.

Premier League jest coraz bliżej powrotu do grania. W poniedziałek rząd Borisa Johnsona przedstawił plan, którego drugi etap zakłada "wznowienie kulturalnych i sportowych wydarzeń od 1 czerwca bez udziału publiczności"

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Polskie media nie mają wątpliwości. Po Ani rodzina Lewandowskich spodziewa się kolejnego dzieckaPolskie media nie mają wątpliwości. Po Ani rodzina Lewandowskich spodziewa się kolejnego dzieckaCzytaj dalej

Premier League czeka na dokończenie rozgrywek

Decyzję o zawieszeniu Premier League podjęto w połowie maja. Na 9 kolejek przed końcem Liverpool zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i tylko dramatyczny splot okoliczności może sprawić, że drużyna prowadzona przez Jurgena Kloppa nie sięgnie po tytuł Mistrzowski. Klub z Anfield potrzebuje tylko 6 punktów, aby triumfować w lidze po raz pierwszy od 30 lat.

Premier League tak jak inne ligi jest w trakcie opracowania planu powrotu na boisko. Teraz oczy całego piłkarskiego świata będą zwrócone na Niemców, którzy już w najbliższą sobotę 16 maja mają wznowić rozgrywki. Dwa tygodnie po Bundeslidze ma ruszyć nasza rodzima PKO Ekstraklasa. Według planów włodarzy angielskiej piłki, Premier League miałaby wznowić rozgrywki w połowie czerwca.

Angielskie kluby są zdeterminowane, by dokończyć sezon. Jeżeli zapadłaby decyzja o zakończeniu sezonu, każdy z klubów musiałby oddać około 40 milionów funtów telewizjom, które transmitują mecze Premier League. Od kilku dni trwa dyskusja między klubami nad kształtem powrotu. Z informacji przekazywanych przez angielskie media wiadomo, że zespoły nie są zgodne co do tego, w jakiej formie rozgrywki miałyby wrócić.

Justyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemJustyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemCzytaj dalej

Rząd daje zielone światło

Jak podaje "The Sun", premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson dał zielone światło na powrót Premier League. Zgodnie z propozycją władz ligi pierwsze mecze po wznowieniu miałyby się odbyć 12 czerwca. Teraz decyzję muszą podjąć kluby. Od ich działań zależeć będzie czy i kiedy wrócą rozgrywki Premier League.

Gabinet premiera Johnsona opracował dokument liczący 50 stron, w którym są opisane kolejne etapy znoszenia ograniczeń. Zgodnie z tym dokumentem od 1 czerwca będzie możliwe wznowienie wydarzeń sportowych i kulturalnych, jednak bez udziału publiczności. Kibice będą mogli znów zawitać na stadiony swoich ulubionych zespołów, dopiero kiedy pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  2. Amerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad Warszawą
  3. Zbigniew Boniek zaatakował partię rządzącą. Jeden pomysł wzbudził jego gniew i wściekłość
  4. Zlatan Ibrahimović pochwalił się nowym samochodem. Ale cacko, auto jak marzenie (FOTO)
  5. Mało kto zdawał sobie sprawę. Adam Małysz zdradził wielki sekret. Prawda wyszła po latach
  6. Następny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News