Premier League
Facebook Premier League
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Marca 2020

Oficjalnie: Premier League zawieszona. Włodarze ligi wyjaśniają swoją decyzję

Premier League jednak postanowiła ugiąć się pod presją i rosnącym ryzykiem epidemii wśród drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Spotkania najlepszej piłkarskiej ligi świata zostają zawieszone ze skutkiem natychmiastowym.

Premier League jako jedna z ostatnich lig Starego Kontynentu wstrzymywała się z decyzją o przerwaniu rozgrywek. Anglicy razem z kolegami z Bundesligi długo opierali się rosnącej presji ze strony kibiców i ekspertów, którzy uważali za konieczne zawieszenie rozgrywek z uwagi na epidemię koronawirusa. Dzisiaj, krótko po decyzji niemieckiego związku, władze angielskiej ligi ogłosiły swoją decyzję.

Oficjalnie: rozgrywki Ekstraklasy zawieszone. Wiemy, kiedy mogą zostać wznowioneOficjalnie: rozgrywki Ekstraklasy zawieszone. Wiemy, kiedy mogą zostać wznowioneCzytaj dalej

Premier League również zawiesza rozgrywki

W ciągu kilku ostatnich dni wiele federacji europejskich zdecydowało się na zawieszenie rozgrywek rodzimych lig. Na taki ruch zdecydowały się Włochy, Hiszpania, Holandia, Francja, Portugalia, Grecja, Austria, Dania, Czechy i Słowacja. UEFA odwołała również zaplanowane na przyszły tydzień mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Dziś do wyżej wymienionego grona dołączyły również Niemcy. Od 17 marca do 2 kwietnia mecze Bundesligi oraz 2. Bundesligi zostają zawieszone. W tym czasie kluby mają podjąć decyzję, w jakiej formie zostanie dokończony sezon ligowy.

"Ze sportowego punktu widzenia celem jest dokończenie sezonu do lata. Ponadto przedwczesne zakończenie sezonu może mieć kolosalne skutki dla niektórych klubów" - możemy przeczytać w komunikacie DFL.

Niedługo po komunikacie niemieckich władz, swoją decyzję przekazała również Premier League.

Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaArtur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaCzytaj dalej

Kolejne przypadki zachorowań zmusiły władze ligi do radykalnych działań

W ostatnich godzinach wyszły na jaw informację o zakażeniu koronawirusem managera Arsenalu Mikela Artety oraz piłkarza Chelsea Calluma Hudsona-Odoia. W związku z tym zawodnicy i sztaby szkoleniowe obu zespołów zostały poddane kwarantannie. Mecze najbliższej kolejki z udziałem tych drużyn zostały od razu odwołane. Jednak to nie wystarczyło. Władze ligi zdały sobie sprawę, że nie są w stanie uciec przed epidemią rozprzestrzeniającą się w zawrotnym tempie. Dzisiaj zwołano specjalne zebranie przedstawicieli klubów z władzami ligi.

- Przede wszystkim życzymy Mikelowi Artecie i Callumowi Hudson-Odoiowi szybkiego powrotu do zdrowia, a także wszystkim innym dotkniętym COVID-19. W tej niespotykanej sytuacji ściśle współpracujemy z naszymi klubami, rządem, FA i EFL i możemy zapewnić wszystkich, że zdrowie i komfort zawodników, personelu oraz kibiców są naszym priorytetem - mówił Richard Masters, szef Premier League.

Wznowienie gry planowane jest na 4 kwietnia, jednak wszystko będzie zależało od aktualnej sytuacji i zaleceń lekarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News