Premier League
instagram.com/liverpoolfc
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Marca 2020

Premier League może zakończyć sezon. Wiemy, kto zostanie mistrzem

Premier League zawiesiła wczoraj rozgrywki. Mimo że włodarze z Anglii nie wydali jeszcze komunikatów w sprawie zakończenia ligi, to wiele wskazuje na to, że jest to wprost nieuniknione. Według doniesień medialnych, władze FA miały skontaktować się z przedstawicielami klubów i porozmawiać na temat przyznania tytułu ligowego w tym sezonie. Wiele wskazuje, że kluczowe rozwiązania dla angielskiej piłki są tylko kwestią czasu.

Premier League skróciła rozgrywki z powodu epidemii koronawirusa. Nie da się ukryć, że sytuacja w Wielkiej Brytanii komplikuje się z godziny na godzinę, a władze ligi już teraz myślą o skończeniu rozgrywek, mimo że liga nie została dokończona. Władze angielskiej federacji miały być w kontakcie z przedstawicielami wszystkich zespołów Premier League występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2019/20. Zdaniem prasy, już niebawem poznamy mistrza Anglii, który zostanie po raz pierwszy w historii, wybrany metodą demokratyczną.

Polscy skoczkowie nominowani do prestiżowego tytułu. Wszystko zależy od kibiców, trwa głosowaniePolscy skoczkowie nominowani do prestiżowego tytułu. Wszystko zależy od kibiców, trwa głosowanieCzytaj dalej

Premier League zawieszona. Kluby podjęły decyzję w sprawie mistrzostwa ligi

Według doniesień "Telegraph" i "Daily Mail" władze ligi, wraz z przedstawicielstwem wszystkich klubów Premier League podjęły decyzję o tym, aby zakończyć rozgrywki ligowe w obecnym układzie tabeli. Oznacza to, że mistrzem Anglii po raz pierwszy od 1991 roku pozostanie Liverpool. Miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów zapewni sobie Manchester City, Leicester oraz Chelsea.

Jeśli City nie uda się jednak odwołanie do UEFA i zostaną oni ukarani zakazem występów w Lidze Mistrzów, wtedy ich miejsce zajmie Manchester United. Wtedy to do europejskich pucharów awansuje Wolverhampton.

Ujawniono oficjalne zarobki skoczków za cały sezon. Zadziwiający sukces Kamila StochaUjawniono oficjalne zarobki skoczków za cały sezon. Zadziwiający sukces Kamila StochaCzytaj dalej

Kto awansuje do Premier League?

Jeśli tabele się utrzymają, to do najwyższej klasy rozgrywkowej awansują drużyny, które mają w swoim składzie Polaków, a więc Leeds United i West Bromwich Albion. Przypomnijmy, że barwy tych klubów są reprezentowane przez Kamila Grosickiego, Mateusza Klicha i Mateusza Bogusza.

Według doniesień medialnych sprawa awansów poprzez miejsce barażowe wyjaśni się wówczas, kiedy Europa zwalczy kryzys związany z epidemią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy uwięzieni za granicą, bójki o bilety do Polski. Dramatyczna sytuacja na lotniskach
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. Trener reprezentacji Polski przeszedł test na koronawirusa. Wiemy, czy jest chory (FOTO)
  4. Kuriozalna decyzja klubu piłkarskiego. Kraj pogrążony jest w epidemii, a oni zapraszają na mecz
  5. PILNE. Koronawirus wykryty w drużynie reprezentanta Polski. Oficjalny komunikat klubu
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News