Premier League
instagram.com/BartoszKapustka
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Stycznia 2020

Bartosz Kapustka nie przejdzie do Ekstraklasy? "Wygląda wspaniale"

Premier League okazało się za dużym wyzwaniem dla Bartosza Kapustki, który do drużyny "Lisów" przechodził z Cracovii z łatką dużego talentu. Zawodnik, którego łączono ostatnio z Ekstraklasą może pozostać na dłużej w Anglii. Trener drużyny walczącej o Ligi Mistrzów widzi wielki potencjał w piłkarzu.

Premier League dla wielu piłkarzy z pola z Polski bywa prawdziwym wyzwaniem. Kariery na wyspach nie zrobił Emmanuel Olisadebe, Piotr Świerczewski, Euzebiusz Smolarek, a nawet Bartosz Kapustka, który trafił do drużyny Leicester City po bardzo udanej grze w Cracovii i na Euro 2020. Zawodnik przez dłuższy czas ogrywał się w drużynach młodzieżowych "Lisów", a także trafiał na wypożyczenia do europejskich klubów. Kiedy wydawało się, że przygoda Kapustki z angielską piłką dobiega końca, a piłkarz wróci do Polski, jego stronę wziął trener drużyny - Brendan Rodgers. Były szkoleniowiec Celtic FC i Liverpoolu widzi wielki potencjał w Polaku, co może oznaczać, że zobaczymy go w końcu na boiskach najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej.

Puchar Świata. Stefan Horngacher wypowiedział się na temat Dawida KubackiegoPuchar Świata. Stefan Horngacher wypowiedział się na temat Dawida KubackiegoCzytaj dalej

Premier League. Bartosz Kapustka na dłużej w Leicester City?

Były reprezentant Polski, który gra obecnie w drużynie młodzieżowej Leicester City miał ostatnio z bardzo dobrej strony pokazywać się na treningach drużyny. Postawę młodego Polaka pochwalił Brendan Rodgers, który nie skreśla wcale miejsca w składzie dla byłego pomocnika Cracovii.

- Ciężko pracował, żeby wrócić. Bardzo dobrze wygląda na treningach. Uczciwie mówiąc, wygląda wspaniale - przyznał Brendan Rogers, trener Leicester City.

Takie słowa mogą zwiastować, że Polak dostanie swoją szansę u słynnego szkoleniowca. Jeśli Kapustka zacząłby grać regularnie w Leicester City, byłby piłkarzem drużyny, która w tym sezonie mierzy w grę w Lidze Mistrzów. Pomocnik mógłby z miejsca stać się piłkarzem reprezentacji Polski, jeśli wróciłby do dyspozycji znanej z Euro 2016.

Powrót do Ekstraklasy byłby błędem?

O ile Polak do tej pory nie robił wrażenia na szkoleniowcach Leicester i tylko Claudio Ranieri dostrzegał jego potencjał, o tyle słowa Rodgersa mogą skłonić zawodnika do porzucenia ofert z Ekstraklasy i cięższej pracy w meczach rezerw.

- Czas pokaże, czy ma przyszłość w Leicester, ale to talent, co do tego nie ma wątpliwości. Dobrze radził sobie w meczu rezerw. Nie znam nikogo, kto pod presją osiąga najlepsze wyniki. Kapustka ma przed sobą przyszłość, niezależnie od tego, czy tu zostanie. Dobrze widzieć go z powrotem sprawnego - mówi Rodgers.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podolski zdradził, gdzie zagra? To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)
  2. Klub Ekstraklasy nad przepaścią. Władze miejskie wycofują wsparcie, kibice wstrzymali oddech
  3. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia w sprawie kontuzji reprezentanta Polski. Prawdziwy dramat
  4. Znamy najbogatszy klub świata. TVN podaje niesamowite informacje
  5. TVP bez Roberta Lewandowskiego. Kibice w Polsce będą oburzeni
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News