Premier League
instagram.com/carloancelotti
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Marca 2020

Znany trener krytykuje władze kraju. Chodzi o walkę z koronawirusem "Nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji"

Premier League zawiesiła swoje rozgrywki z powodu bardzo skomplikowanej sytuacji na Wyspach Brytyjskich. Tamtejsi lekarze cały czas mówią o rosnącej liczbie zachorowań, którą już teraz trzeba szacować na 1143 przypadki i 21 zgonów. Jeden ze znanych trenerów, który pracuje w Anglii, z niepokojem obserwuje sytuacje panującą w kraju i mówi, że Anglicy zupełnie nie zdają sobie sprawy z powagi problemu.

Premier League przerwała rozgrywki po raz pierwszy w historii. W piątek w angielskiej piłce zapadły bardzo ważne decyzje w sprawie wpuszczania kibiców na obiekty piłkarskie i zawieszeniu rozgrywek do czasu, kiedy sytuacja związana z koronawirusem się uspokoi. Mimo stanowczych działań władz ligi, sytuacja w Wielkiej Brytanii nie napawa optymizmem, a relacja jednego ze znanych trenerów na temat tego, jak wygląda rzeczywistość w Anglii, może przerażać.

Bohaterski Cristiano Ronaldo. Wielki gest w walce z koronawirusem, brawoBohaterski Cristiano Ronaldo. Wielki gest w walce z koronawirusem, brawoCzytaj dalej

Premier League. Trener krytykuje Anglików

Trenerem, który postanowił przerwać milczenie na temat sytuacji panującej w Anglii, jest Carlo Ancelotti. Były piłkarz AC Milan i trener klubu z Mediolanu zwraca uwagę na to, że sytuacja w kraju jest bardzo skomplikowana, a sami Anglicy nie robią sobie nic z zagrożenia epidemiologicznego.

- Śledziłem konferencję prasową brytyjskiego premiera w telewizji. Wydaje mi się, że jeszcze nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji. Życie w Wielkiej Brytanii nadal płynie tak, jak wcześniej. - mówi Ancelotti cytowany przez portal "goal.com".

Polscy himalaiści spadli z kilkuset metrów. Zostali przewiezieni do szpitala, dramatyczne doniesieniaPolscy himalaiści spadli z kilkuset metrów. Zostali przewiezieni do szpitala, dramatyczne doniesieniaCzytaj dalej

"Zdrowie jest najważniejsze"

Mimo że zdanie Ancelottiego względem zachowania brytyjskiego rządu jest bardzo krytyczne, to Włoch cieszy się, że przerwano rozgrywki Premier League, dzięki czemu zdrowie kibiców, zawodników i trenerów wydaje się bezpieczniejsze.

- Premier League ostatecznie zawiesiło mecze, kiedy był na to czas. To była właściwa decyzja w obliczu tego scenariusza. Nie mogliśmy kontynuować gry. Zdrowie jest najważniejsze dla wszystkich: drużyn, kibiców, mediów. Każdego, kto pracuje w piłce nożnej. Piłka nożna teraz się nie liczy. Trochę denerwuje mnie mówienie o futbolu w obliczu tragedii, która rozgrywa się na naszych oczach. To wielka pandemia. Sytuacja, której nikt z nas wcześniej nie doświadczył - twierdzi szkoleniowiec Evertonu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzję
  2. Pilna konferencja premiera. Morawiecki powiedział prawdę o stanie polskiej gospodarki
  3. Trener reprezentacji Polski przeszedł test na koronawirusa. Wiemy, czy jest chory (FOTO)
  4. Kuriozalna decyzja klubu piłkarskiego. Kraj pogrążony jest w epidemii, a oni zapraszają na mecz
  5. PILNE. Koronawirus wykryty w drużynie reprezentanta Polski. Oficjalny komunikat klubu
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News