Premier League
SHAUN BOTTERILL/AFP/East News
Autor Piotr Mika - 18 Sierpnia 2020

Kolejny Polak w Premier League? Pojawiła się wielka szansa dla naszego zawodnika

Premier League to jedna z pięciu najlepszych lig europejskich. W odróżnieniu od niemieckiej czy włoskiej gra tam jednak stosunkowo mało Polaków, więc każda szansa, aby mógł tam zaistnieć któryś z naszych zawodników, budzi duże emocje wśród kibiców. Teraz pojawiła się kolejna okazja, aby zawodnik z naszego kraju wystąpił w najlepszej lidze w Anglii.

Premier League w ostatnim sezonie nie gościła na swoich boiskach zbyt wielu Polaków, choć jeśli już występowali, to w kluczowych rolach. Jan Bednarek to podstawowy obrońca Southampton, natomiast Łukasz Fabiański od kilku sezonów jest numerem jeden w bramce West Hamu. Teraz do nich może dołączyć inny polski piłkarz.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
Piotr Żyła runął na chodnik i leżał jak długi. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)Piotr Żyła runął na chodnik i leżał jak długi. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)Czytaj dalej

Premier League ugości kolejnego Polaka?

Już teraz wiemy, że do naszych zawodników występujących w Premier League dołączyli Mateusz Klich i Kamil Grosicki dzięki awansom ich zespołów - Leeds United oraz West Bromwich Albion. Pojawia się jednak możliwość, że to nie ostatni polscy piłkarze, których będziemy mogli oglądać w najwyższej lidze angielskiej.

Do zespołu Crystal Palace wraca bowiem Jarosław Jach, który w zeszłym sezonie był wypożyczony z angielskiej drużyny do Rakowa Częstochowa. Środkowy obrońca wystąpił w 27 meczach polskiego klubu, strzelił dwie bramki i wydatnie pomógł w jego utrzymaniu w Ekstraklasie.

26-letni zawodnik rozpoczął właśnie przygotowania ze swoim zespołem do kolejnego sezonu. Czy to oznacza, że Crystal Palace skorzysta z niego w nadchodzących rozgrywkach? Polak jak dotąd był jedynie wypożyczany, ale nie możemy w tej chwili przesądzać, że tym razem znów nie otrzyma swojej szansy.

Mariusz Pudzianowski pochwalił się na Instagramie, ile wypił. Fani nie mogą uwierzyć w jego słowaMariusz Pudzianowski pochwalił się na Instagramie, ile wypił. Fani nie mogą uwierzyć w jego słowaCzytaj dalej

Nie do końca spełnione marzenia

Jarosław Jach zapracował na transfer do Anglii dobrymi występami w Zagłębiu Lubin. w styczniu 2018 roku przeniósł się z zespołu "Miedziowych" do Crystal Palace, które jednak nie dało mu zadebiutować w Premier League. Co więcej, tylko raz znalazł się w ogóle w kadrze meczowej. Od lata 2018 roku Jach był tylko wypożyczany - najpierw do Caykur Rizespor później grał w Sheriffie Tyraspol, a później bronił barw Rakowa Częstochowa.

Choć historia działań jego obecnego klubu nie napawa optymizmem, to mamy nadzieję, że w Jarosław Jach w końcu przekona swoimi umiejętnościami trenera Crystal Palace i dostanie szansę pokazania się w Premier League.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News