Premier League
Facebook Premier League
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Marca 2020

Władze Premier League podjęły kluczową decyzję. Jest nowa data wznowienia rozgrywek

Premier League jest coraz bliższa ustalenia warunków, na jakich piłkarze mieliby wrócić do gry o przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Władze ligi w czwartek wydały oświadczenie o aktualnych decyzjach, jakie zapadły w celu dokończenia sezonu.

Premier League długo opierała się konieczności wstrzymania rozgrywek z uwagi na pandemię koronawirusa rozprzestrzeniającą się po Europie. Władze jednej z najlepszych lig piłkarskich świata ostatecznie zawiesiły rozgrywanie kolejnych spotkań do kwietnia. Teraz w świetle nowych decyzji ze strony UEFA Anglicy wydali oświadczenie o przyszłości rozgrywek rozpoczętych jesienią 2019.

Następca Krzysztofa Piątka pójdzie z torbami? Musi zapłacić gigantyczną karę byłemu klubowiNastępca Krzysztofa Piątka pójdzie z torbami? Musi zapłacić gigantyczną karę byłemu klubowiCzytaj dalej

Premier League zmienia okres, na jaki wstrzymano rozgrywki

Pierwotny czas zawieszenia gry w Anglii miał trwać do 3 kwietnia. W ostatnich dniach UEFA ułatwiła poniekąd decyzje wszystkim federacjom europejskim, przekładając zaplanowane na czerwiec Mistrzostwa Europy na 2021 rok. Oznacza to, że władze krajowe nie muszą spieszyć się z zakończeniem wszystkich rozgrywek do końca maja, jak to zwykle ma miejsce w roku organizacji jednego z najważniejszych czempionatów. Premier League skorzystały zatem z okazji i już teraz zapowiedziały, że piłkarze nie wrócą na boiska tak szybko, jak to pierwotnie zapowiadano.

Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochanąPrzygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochanąCzytaj dalej

Angielska federacja opublikowała oświadczenie informujące, kiedy piłkarze wrócą do gry

W czwartek władze najlepszej ligi świata wydały oświadczenie, w którym ustosunkowały się do decyzji UEFA i poinformowały o kolejnych krokach zapobiegawczych przed koronawirusem. Jak się dowiedzieliśmy, zawodnicy nie wrócą na angielskie boiska co najmniej do 30 kwietnia.

“Pragniemy zapewnić, że wszystkie krajowe i europejskie mecze klubowe i pucharowe będą znów rozgrywane, gdy tylko będzie to bezpieczne. Zdrowie i dobro graczy, personelu i kibiców są dla nas najważniejsze. Będziemy nadal postępować zgodnie z radami rządu i współpracować w celu znalezienia sposobu na wznowienie rozgrywek” - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej.

Pierwotnie regulamin zakładał, że ostatecznym terminem, w jakim musiały się zakończyć wszelkie rozgrywki najlepszej ligi na wyspach brytyjskich to 1 czerwca. Punkt ten zniesiono, więc nie ma na ten moment żadnej konkretnej daty, kiedy sezon może się zakończyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
  2. "Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać
  3. Gorzkie słowa Simona Ammanna. Myśli o skończeniu kariery. "To wszystko było jak uderzenie w twarz"
  4. Andrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobie
  5. Reprezentant Polski oskarżany o prowadzenie plantacji marihuany odpiera zarzuty. "To kłamstwa"
  6. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News