Premier League
Facebook Newcastle United
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Kwietnia 2020

Szejkowie przejęli klub Premier League. Na naszych oczach rośnie nowa piłkarska potęga

Premier League może wkrótce zyskać kolejną piłkarską potęgę. Saudyjski Fundusz Inwestycyjny wykupił większość udziałów znanego klubu, który od kilkunastu lat przechodzi poważny kryzys. Nowy właściciel ma względem drużyny ambitne plany i już planuje transfery najlepszych piłkarzy świata.

Premier League w najbliższym czasie może ujrzeć powrót do chwały zasłużonego klubu. Wszystko za sprawą olbrzymich pieniędzy, jakie chce wpompować w drużynę jej nowy właściciel, członek saudyjskiej rodziny królewskiej Mohammad bin Salman.

Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotykiPolicja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotykiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz łamie obostrzenia i chwali się tym na Instagramie. Jeden szczegół wywołał burzę
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze


Premier League z nową potęgą. Saudyjczycy wykupili znany klub

Kibice Newcastle United mogą odetchnąć z ulgą. Wszystko wskazuje na to, że ich ukochany klub opuści dotychczasowy właściciel Mike Ashley. Sympatykom popularnych “Srok” od lat nie podoba się sposób, w jaki Ashley zarządza drużyną. Zdaniem “The Times” w ciągu najbliższych tygodni dojdzie do wykupienia 80 procent udziałów w klubie przez Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, na którego czele stoi szejk Mohammad bin Salman.

Salman to następca saudyjskiego tronu oraz obecny minister obrony Arabii Saudyjskiej. Kibice w Anglii mogą go kojarzyć z plotek, jakie pojawiły się kilkanaście miesięcy temu. W 2018 roku chciał on podobno kupić Manchester United. Jak widać z planów zainwestowania w klub najlepszej ligi świata, szejk nie zrezygnował, a za całą transakcję zapłacił około 320 milionów funtów. Mohammad bin Salman na taki wydatek może sobie spokojnie pozwolić, gdyż jego majątek wycenia się na 7 miliardów funtów.

Polski bramkarz bohaterem w Niemczech. Piłkarz zakasał rękawy i ruszył do walki z epidemiąPolski bramkarz bohaterem w Niemczech. Piłkarz zakasał rękawy i ruszył do walki z epidemiąCzytaj dalej


Nowy właściciel ma ambitne plany. Głośne nazwiska w kręgu możliwych wzmocnień

Z informacji “The Times” wynika, że wszelkie niezbędne dokumenty zostały już podpisane, a nowy właściciel uiścił odpowiednią opłatę. Teraz całą transakcję będzie monitorować Premier League, co potrwa około trzech tygodni. Oznacza to, że już w maju Newcastle United będzie mogło rozpocząć planowanie zmian.

Szejk ma podobno bardzo ambitne plany, a jego przedstawiciele już mieli sondować możliwość sprowadzenia do klubu kilku świetnych zawodników. Mówi się, że w grę wchodzą takie nazwiska jak Luka Modrić, Philippe Coutinho, Jadon Sancho, a nawet Erling Haaland. W sytuacji, gdzie wiele klubów będzie musiało poważnie “zacisnąć pasa” w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa, może się okazać, że klub z północy Anglii zostanie królem transferowego polowania.

Źródło: "The Times"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest nadzieja dla turystyki nad Bałtykiem. Właściciele mogą liczyć na jedną rzecz
  2. Skoczyli ze spadochronem z 20 piętra. Nagrali ich sąsiedzi, sprawę bada policja
  3. Kamil Stoch przekazał niepokojące informacje na temat swojej przyszłości. "Nie będę startować na siłę"
  4. Patogwiazda Fame MMA publikuje odważne zdjęcie. Tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2
  6. Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy Lidlu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News