Premier League, Liverpool
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 29 Lutego 2020

Liverpool "wyzerował licznik" zwycięstw. The Reds rozbici przez przedostatni zespół Premier League

Premier League nie będzie miała kolejnej po Arsenalu Londyn niepokonanej w całym sezonie drużyny. Liverpool, który niedawno wyrównał rekord kolejnych zwycięstw i do dziś nie znalazł pogromcy w angielskiej lidze, znalazł swoich pogromców.

Do meczu z Watfordem Liverpool miał na koncie 26 zwycięstw i remis w 27 meczach. Bilans bramkowy The Reds wynosił 64:17. Podopiecznych Jurgena Kloppa sensacyjnie rozbił zespół rozpaczliwie walczący o utrzymanie - Watford dotąd wygrał zaledwie 5 z 27 spotkań i w ostatnich 5 meczach był najgorszą drużyną ligi.

Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiStefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiCzytaj dalej

Premier League bez kolejnych rekordów. Liverpool "wyzerował" licznik

Już przed przerwą gra gości z Liverpoolu pozostawiała sporo do życzenia, jednak na tablicy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Watford niespodziewanie przeważał, a dobrą grę w 54. minucie udokumentował golem Ismaila Sarry. Ten sam gracz po błyskawicznej kontrze podwyższył wynik już pięć minut później. W zdobyciu kolejnej bramki Watfordowi wydatnie pomógł Trent Alexander-Arnold, który sprezentował piłkę Sarrze we własnym polu karnym. Ten dograł futbolówkę Troyowi Deeneyowi, który sprytnym strzałem pokonał Alissona. The Reds nie mieli żadnego pomysłu, by sforsować defensywę "Szerszeni" i zakończyli spotkanie z zerowym dorobkiem bramkowym.

Po klęsce na Vicarage Road Liverpool stracił szansę na nawiązanie do sukcesu Arsenalu Londyn, który w 2003/04 zakończył sezon Premier League bez porażki. Podopieczni Jurgena Kloppa nie pobiją także rekordu zwycięstw z rzędu, który współdzielą z Manchesterem City.

Życiowy sukces młodej Polki. Nasza reprezentantka została wicemistrzynią świataŻyciowy sukces młodej Polki. Nasza reprezentantka została wicemistrzynią świataCzytaj dalej

Kryzys na Anfield Road?

Ostatnie wyniki Liverpoolu, który dotąd szedł jak burza, są alarmujące. Przegrana z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów i lanie od Kopciuszka Premier League są symptomami obniżki formy w kluczowym momencie sezonu. Mistrzostwo Anglii jest właściwie pewne, jednak odpadnięcie z Champions League już w 1/8 finału byłoby sporym ciosem dla obrońcy trofeum.

W kolejnym meczu Liverpool zmierzy się z Chelsea Londyn. Następnie na Anfield Road przyjedzie Bournemouth. Kluczowe dla Kloppa i spółki spotkanie z Atletico odbędzie się 11 marca.