Premier League
instagram.com/newcastleunited
Autor Mateusz Wysokiński - 30 Marca 2020

Na naszych oczach rodzi się nowa potęga piłki nożnej? W grze pieniądze od saudyjskiej rodziny królewskiej

Premier League może być świadkami narodzin nowej, piłkarskiej potęgi. Angielskie media podały informację, że saudyjska rodzina królewska jest bliska kupna jednej z legendarnych ekip angielskiej ekstraklasy. Jeśli do transakcji dojdzie, możemy się spodziewać tego, że klub, który ostatnimi czasy okupował końcowe miejsca w tabeli, zacznie grać regularnie w europejskich pucharach.

Premier League w następnym sezonie może wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko przez to, że na angielskich podwórkach może pojawić się ekipa, która będzie walczyła o mistrzostwo Anglii, a także grę w europejskich pucharach. Według doniesień medialnych, królewska rodzina z Arabii Saudyjskiej chce zainwestować miliony funtów w zasłużony klub, który dzięki ich wsparciu może się stać prawdziwą, piłkarską potęgą.

Z ostatniej chwili. Znamy nowy termin igrzysk olimpijskich. Niespodziewana decyzja władzZ ostatniej chwili. Znamy nowy termin igrzysk olimpijskich. Niespodziewana decyzja władzCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Lewandowscy zwrócili się z pilnym apelem do Polaków. Sprawa jest poważna
    2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

Premier League może widzieć wielkie zmiany. Nowa drużyna w drodze o mistrzostwo?

Okazuje się, że do kandydatów o zwycięstwo ligi w następnym sezonie może się włączyć niespodziewanie Newcastle United. Zasłużony klub, który od czasu powrotu do Premier League nie czarował, a wręcz był kandydatem do spadku, może mieć nowych właścicieli w postaci rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej. Mówi się, że za zakupem będzie stał Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej.

Według doniesień, władze ligi już zostały poinformowane o tym, że właściciel klubu w następnym sezonie będzie inny. Saudyjczycy mają przejąć 80 procent, a całość operacji przejęcia "Srok" z Newcastle będzie wynosił 380 milionów euro.

Legendarny polski klub na skraju upadku. Prezes apeluje o wsparcie, sytuacja jest opłakanaLegendarny polski klub na skraju upadku. Prezes apeluje o wsparcie, sytuacja jest opłakanaCzytaj dalej

W grę włączył się także Manchester City

Okazuje się, że transakcja przejmowania Newcastle United będzie miała pośrednika w postaci właścicieli Manchesteru City. Mówi się, że Saudyjczycy będą mieli 80% akcji klubu, a kolejne 20% będzie się znajdować w rękach CP Capital Amandy Staveley ( firma powiązana z Mansourem bin Zayedem Al Nahyanem - właścicielem Manchesteru City) oraz Reuben Brothers.

Wiele wskazuje na to, ze Newcastle w następnych sezonach Premier League i europejskich pucharów może być groźnym przeciwnikiem dla każdego. Szczególnie że drużyna zyska środki potrzebne do pozyskiwania klasy światowej piłkarzy, których jak na razie brakuje w drużynie.

ZOBACZ TAKŻE:

         1. 22 mln użytkowników telefonów w Chinach mniej. Media dostrzegły związek z pandemią
         2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
         3. Życie polskiego skoczka posypało się w jednej chwili. Prawie nikt nie wie, czym zajmuje się teraz
         4. FC Barcelona dostanie nowego trenera? To legenda klubu, już planuje transfery
         5. Gwiazdor reprezentacji Polski może zagrać w kraju. Wspaniałe wiadomości, "Miałem oferty"
         6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News