Premier League
Pixabay
Autor Piotr Mika - 30 Lipca 2020

Szokująca sytuacja w Premier League. Słynny klub w ostatniej chwili stracił szansę na podpisanie bajecznej umowy

Premier League to niewątpliwie najbogatsza liga piłkarska świata, na co wpływ mają wielcy sponsorzy oraz niebotycznie wysokie wpływy z praw telewizyjnych. Wydawało się, że wśród najbogatszych w Anglii pojawi się kolejny gracz, jednak w ostatniej chwili potężny inwestor wycofał się z przejęcia słynnego klubu.

Premier League o prym sportowy w Europie musi zmagać się głównie z niemieckimi oraz hiszpańskimi klubami. Jeśli chodzi o finanse, żadna z zagranicznych lig nie może jednak równać się z anglikami. Ostatnie doniesienia medialne zapowiadały, że kolejny klub z Wysp Brytyjskich może zostać przejęty przez bogatego inwestora, jednak projekt upadł na ostatniej prostej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza
Katastrofalne wieści dla fanów skoków narciarskich. Oficjalnie odwołano długo wyczekiwane zawodyKatastrofalne wieści dla fanów skoków narciarskich. Oficjalnie odwołano długo wyczekiwane zawodyCzytaj dalej

Premier League zachowa dotychczasowy układ sił

Wszystko wskazuje na to, że wielkie przejęcie Newcastle United, do jakiego miało dojść w tym roku, nie zostanie zrealizowane. Klub chciał wykupić Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, który zapewniłby wielkie pieniądze, pozwalające na zbudowanie bardzo mocnej drużyny. Plany niedoszłych właścicieli miały wyglądać podobnie do tych, jakie zostały zrealizowane w Manchesterze City. "Obywatele" od 12 lat są w rękach właścicieli ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od ich przyjścia City czterokrotnie sięgało po mistrzostwo, z czego dwukrotnie w ostatnich trzech latach.

- Z głębokim uznaniem dla społeczności Newcastle i znaczenia jej klubu piłkarskiego, podjęliśmy decyzję o wycofaniu naszego zainteresowania jego przejęciem. Robimy to z żalem, ponieważ byliśmy podekscytowani i w pełni zaangażowani w tę inwestycję. Wierzyliśmy, że moglibyśmy przywrócić klubowi pozycję adekwatną do jego historii i tradycji. - to część komunikatu, jaki wystosowały PCP Capital Partners oraz Reuben Brothers.

Niespodziewane informacje. Polski piłkarz oficjalnie podpisał umowę z wielkim LiverpoolemNiespodziewane informacje. Polski piłkarz oficjalnie podpisał umowę z wielkim LiverpoolemCzytaj dalej

Niepokojące powiązania niedoszłych właścicieli Newcastle

- Ostatecznie w trakcie nieprzywidywanie przedłużającego się procesu umowa handlowa pomiędzy grupą inwestycyjną a obecnymi właścicielami klubu wygasła i nasze plany nie mogły zostać podtrzymane. Zwłaszcza, mając na uwadze brak jasności odnoście okoliczności, w jakich rozpocznie się kolejny sezon i norm dotyczących rozgrywania meczów i odbywania się treningów - tak swoją decyzję uzasadnili saudyjczycy. Cały proces przedłużyły jednak pewne zarzuty skierowane w ich stronę.

W trakcie negocjacji pojawiły się informację, jakoby nowi inwestorzy chcący przejąć Newcastle, byli powiązani z nielegalnym przechwytywaniem tranmisji meczów Premier League. Chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień, to cała sprawa wyraźnie rozciągnęła w czasie proces przejęcia klubu, który ostatecznie nie powiódł się.

Źródło: transfery.info

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw
  3. Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociech
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News