Premier League powrót testy
instagram - Premier League
Autor Łukasz Kowalski - 31 Maja 2020

Kiedy wróci Premier League? Ważne wiadomości w sprawie dalszej części sezonu

Premier League potwierdziła datę powrotu zawodników na boiska. 17 czerwca mają odbyć się zaległe spotkania Premier League, a pierwsza pełna kolejka ma wrócić dwa dni później. Ważne w kontekście wznowienia rozgrywek jest zdrowie zawodników. W piątek zakończono kolejną turę testów na koronawirusa wśród zawodników i sztabów.

Premier League potwierdziło, że wznowi rozgrywki 17 czerwca. Jedną z kluczowych kwestii dla wznowienia gier będzie zdrowie piłkarzy. Obecnie trwa wielka akcja przeprowadzenia testów wśród zawodników i pracowników klubów na obecność koronawirusa. Teraz w Premier League przetestowano ponad tysiąc osób.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media potwierdziły tragiczne informacje. Nie żyje Andrzej Duda, ceniony działacz i szkoleniowiec
  2. Nietypowa pomoc drogowa. Kandydat na prezydenta pomógł przypadkowej kobiecie wymienić oponę w jej BMW
Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowymTragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowymCzytaj dalej

Premier League potwierdziła datę powrotu piłkarzy na boiska

W czwartek przedstawiciele wszystkich klubów Premier League doszli do porozumienia w sprawie wznowienia rozgrywek. Postanowiono, że liga ponownie ruszy 17 czerwca. Na początek zostaną rozegrane zaległe spotkania Aston Villi z Sheffield United oraz Manchesteru City z Arsenalem. Pierwsza cała kolejka została rozegrana w weekend 19-21 czerwca.

Ważną kwestią w kontekście powrotu piłkarzy na boiska jest zdrowie piłkarzy. W czwartek i piątek przeprowadzono kolejną turę testów wśród piłkarzy i sztabu szkoleniowego. Spośród 1130 przetestowanych osób nie wykryto żadnego przypadku zakażenia. Wcześniejsze badania dały pozytywne wyniki u czterech osób.

- Premier League może potwierdzić, że w czwartek 28 maja i piątek 29 maja 1130 zawodników i pracowników klubów zostało przetestowanych pod kątem COVID-19. Spośród nich żaden nie miał pozytywnego wyniku - poinformowały władze ligi w oficjalnym oświadczeniu.

Zbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystkoZbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystkoCzytaj dalej

Zakażenia wśród piłkarzy Championschip

W sobotę przekazano również informacje o wynikach testów przeprowadzonych wśród zawodników i sztabów w Championschip. Wśród 1058 przetestowanych osób wykryto 10 przypadków zakażenia. Nie ujawniono danych zakażonych osób. Media spekulują, że większość zakażeń na drugim szczeblu rozgrywek jest w klubie Cardiff City, gdzie wiadomo, że zakażony był jeden z członków personelu.

"Daily Mail" informuje, że kluby chcą przed wznowieniem rozgrywek, rozegrać serię sparingów. Mecze miałyby się odbywać nie w ośrodkach treningowych, a na stadionach. W ten sposób kluby chcą przyzwyczaić zawodników do pustych trybun, a także " poczuć piłkę.

Jak donosi dziennik, władze ligi rozważają, żeby mecz, który miałby zapewnić tytuł mistrzowski Liverpoolowi, ma odbyć się na neutralnym terenie. Premier League w ten sposób chce uniknąć zgromadzenia się kibiców w mieście fetujących pierwsze od 30 lat mistrzostwo.

Co prawda Liverpool jeszcze nie został mistrzem Anglii, ale tylko katastrofa może spowodować, że drużyna Jurgena Kloppa nie zdobędzie tytułu. Liverpool ma 25 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City. Do końca sezonu zostało 9 kolejek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś pierwszy dzień bez maseczek. Aby ich nie nosić, trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad
  2. Polakom zostały już ostatnie dni na ważną czynność. Za jej pominięcie grozi ogromna kara finansowa
  3. ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]
  4. Fatalne informacje dla Roberta Lewandowskiego i Bayernu. Trener Hansi Flick wszystko potwierdził
  5. Hertha Berlin - Augsburg. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]
  6. Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązku

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News