Prezes Korony
Piotr Molecki/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 3 Lipca 2020

Fani żądają dymisji prezesa klubu. "Koniec tych kłamstw"

W czwartek doszło do spotkania prezydenta Kielc Bogdana Wenty z prezesem miejscowej Korony Krzysztofem Zającem. W planach przewidziano dyskusję na temat sytuacji finansowej klubu oraz wsparciu ze strony miasta. Nikt nie spodziewał się, że rozmowa wywoła wielki protest fanów Scyzorów, którzy żądają dymisji sternika kieleckiej drużyny.

Prezes Korony Kielce Krzysztof Zając, został zatrzymany przez jednego z fanów przed wejściem do miejskiego Ratusza. Kibic dopytywał, kiedy sternik zamierza podać się do dymisji. Zając odparł, że planuje decydować się na taki ruch i ustąpi tylko wtedy, gdy Rada Nadzorcza postanowi go zwolnić. Cała sytuacja została nagrana przez owego kibica i wrzucona na Twittera z hasztagiem #ZajacOut. Tweet wywołał falę mocno krytycznych wpisów w kierunku prezesa Korony.

Fani zarzucają prezesowi kłamstwo

Kibice przypominają Krzysztofowi Zającowi słowa, który wypowiedział w niedawnym wywiadzie dla Radia eM. Prezes miał wówczas powiedzieć, że nie będzie uchylał się od odpowiedzialności za złą sytuację klubu. Fani nie szczędzą słów krytyki na temat prezesury Zająca. Według nich, to on jest odpowiedzialny za zły stan finansowy, a także chaos organizacyjny Korony. Sympatycy Scyzorów uważają, że jedynym wyjściem z sytuacji jest dymisja obecnego prezesa. Jak nieoficjalnie dowiedziało się TVP3 Kielce, kibice nie zamierzają poprzestać na internetowym proteście i zapowiadają szerszą i zdecydowaną kampanię przeciwko Zającowi.

Źródło: TVP3 Kielce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News