Didier Drogba
fr.m.wikipedia.org/DonSimon
Autor Aleksy Kiełbasa - 4 Sierpnia 2020

Didier Drogba chce zostać prezesem. W kraju witali go niczym wybawiciela

Jeden z najlepszych napastników XXI wieku Didier Drogba ogłosił, że będzie ubiegał się o stanowisko prezesa federacji piłkarskiej Wybrzeża Kości Słoniowej. Jak były piłkarz zapowiada na łamach brytyjskiego The Sun: „Nie jest tajemnicą, że nasza piłka nożna zmierza w złym kierunku. W związku z tym razem ze swoimi ludźmi chcę doprowadzić do jej odrodzenia”. Rodacy 42-latka wiwatowali, na wieść o jego kandydaturze.

Ogromne tłumy widząc Didiera Drogbę niemal oszalały z radości. W Wybrzeżu Kości Słoniowej byłego piłkarza m.in. Olympique Marsylia oraz Chelsea Londyn, uważają za zbawiciela, odkąd oświadczył, że chcę podjąć walkę o stanowisko prezesa piłkarskiej federacji WKS-u. O jakimkolwiek dystansie społecznym można było zapomnieć. Każdy chciał stanąć jak najbliższej legendarnego Iworyjczyka.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przykre informacje ws. Agaty Dudy w sieci. Miało być inaczej
  2. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Podsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstyd

Didier Drogba chce zostać prezesem, by odrodzić futbol

Emerytowany napastnik wypowiedział się na łamach The Sun, dlaczego zdecydował się kandydować na stanowisko prezesa krajowej federacji.

- Nie jest tajemnicą, że nasza piłka nożna zmierza w złym kierunku. W związku z tym razem ze swoimi ludźmi chcę doprowadzić do jej odrodzenia - tłumaczy Didier Drogba.

Jednak droga do osiągnięcia tego celu nie jest usłana różami. Samo wsparcie rzeszy kibiców nie wystarczy. Aby usiąść na fotelu prezesa, musi zyskać aprobatę jednej z pięciu specjalnych grup, składających się z trenerów, lekarzy, obecnych i byłych zawodników, a także sędziów. Ponadto Drogba potrzebuje, by jego kandydaturę poparły 3 z 14 klubów Ligue 1 i dwa z niższych lig.

Nie żyje młodziutki gwiazdor. Miał zaledwie 17 lat, zginął w tragicznych okolicznościachNie żyje młodziutki gwiazdor. Miał zaledwie 17 lat, zginął w tragicznych okolicznościachCzytaj dalej

Każdy człowiek ma trzech sędziów

Didier Drogba jest jednak pełen nadziei, nawet pomimo braku wsparcia ze strony Stowarzyszenia Piłkarzy Wybrzeża Kości Słoniowej. Były piłkarz na pisał na swoim twitterze:

„Każdy człowiek ma trzech sędziów: boga, swoje sumienie i naród. Nigdy nie jesteśmy sami. Dziękuję wszystkim za wsparcie", co oznacz, iż głęboko wierzy w to, iż uda mu się zostać prezesem krajowej federacji i sprowadzić futbol WKS-u na właściwą ścieżkę.

W trakcie piłkarskiej kariery, Didier Drogba rozegrał w reprezentacji 105 meczów, w których zdobył 65 bramek i 2 srebrne medale na Pucharze Narodów Afryki. Reprezentował barwy m.in. takich klubów jak Olympique Marsylia, Chelsea Londyn, czy Galatasaray Stambuł. Najwięcej sukcesów święcił w barwach The Blues, z którymi zdobył Ligę Mistrzów, 4 mistrzostwa Anglii i krajowe puchary, 3 Puchary Ligi Angielskiej oraz 4 Tarcze Wspólnoty. Ponadto dwukrotnie był wybierany Piłkarzem Roku Afryki w 2006 i 2009 roku.

Źródła: WP Sportowe Fakty, transfemarkt

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach? Jest komentarz GIS, nie mamy dobrych informacji
  2. Łukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? Szef resortu ujawnił swoje plany
  3. Niesamowite nagranie. Historia Wszechświata ujęta w 1 minucie
  4. Kamil Stoch podzielił się z fanami ekscytującą informacją. Nagle wszyscy zaczęli się cieszyć, skoczek jest w euforii
  5. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  6. Wielka burza po wpisie Roberta Lewandowskiego. Opublikował zdjęcie, które kompromituje jego żonę, fani Anny osłupieli
  7. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News