Ligue 1
Autor Bartosz Goluch - 10 Lutego 2020

Samobój nie z tej ziemi w meczu PSG. Obrońca zachował się jak rasowy snajper (WIDEO)

PSG ze sporą przewagą prowadzi w Ligue 1. Paryżanie łatwo poradzili sobie także z Olympique Lyon w niedzielnym meczu francuskiej ligi. "Ozdobą" spotkania był spektakularny gol samobójczy autorstwa lewego obrońcy Les Gones Fernando Marcala.

PSG od początku meczu kontrolowało boiskowe wydarzenia. Do przerwy gospodarze prowadzili już 2:0 po bramkach Angela Di Marii oraz Kyliana Mbappe. Prawdziwe "fajerwerki" odpalił jednak obrońca gości tuż po przerwie. Zagranie Maracala wprawiło w osłupienie wszystkich widzów na Parc des Princes.

Grad goli, czerwona kartka i wielki powrót. To były szalone Derby MediolanuGrad goli, czerwona kartka i wielki powrót. To były szalone Derby MediolanuCzytaj dalej

PSG nie mogło uwierzyć we własne szczęście

W 47. minucie spotkania Julian Draxler zagrał piłkę z lewego skrzydła, a ta została zablokowana przez Thiago Mendesa. Dopadł do niej Kylian Mbappe i wstrzelił futbolówkę w pole karne. Wydawało się, że zagranie młodego Francuza nie pzyniesie żadnego zagrożenia, gdyż przed bramką Lyonu stali tylko jego obrońcy. Piłka trafiła pod nogi Fernando Marcala. 30-letni lewy defensor usiłując wybić ją na rzut rożny "popisał się" potężnym strzałem pod poprzeczkę własnej bramki. Po tym zagraniu padł na murawę i zakrył twarz dłońmi.

Paradoksalnie po pechowej bramce goście z Lyonu otrząsnęli się i zdołali napędzić stracha faworyzowanym rywalom. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Terrier, a kilka minut później gola kontaktowego strzelił Moussa Dembele. Na tym jednak popisy strzeleckie Olimpijczyków się zakończyły. Wynik meczu w 79. minucie ustalił Edinson Cavani.

Nowy plan dla polskich skoczków. Ma zaprocentować w końcówce sezonuNowy plan dla polskich skoczków. Ma zaprocentować w końcówce sezonuCzytaj dalej

Dzięki zwycięstwu nad Lyonem PSG umocniło się na prowadzeniu w Ligue 1. Paryżanie mają obecnie 12 punktów przewagi nad drugim w tabeli Olympique Marsylia. Typowany przed sezonem do gry w europejskich pucharach Lyon plasuje się w środku tabeli. Les Gones mają 7 punktów straty do czwartej lokaty, która gwarantuje grę w Lidze Europy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News