PSG Liga Mistrzyń
Twitter/PSG Féminines
Autor Łukasz Kowalski - 16 Grudnia 2020

Dotkliwa porażka Górnika Łęczna z PSG. Nie miały żadnych szans, wszystko wyjaśniła pierwsza połowa

PSG w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Mistrzyń nie pozostawiło Górnikowi Łęczna żadnych złudzeń. Francuzki w środę tylko dopełniły formalności i robiły zawodniczki z Polski aż 6:1 (4:0). Mistrzynie Polski otrzymały bolesną lekcję futbolu, ale na osłodę pozostaje im piękny gol strzelony przez Ewelinę Kamczyk.

⦁ PSG dało zawodniczkom Górnika Łęczna lekcję futbolu na najwyższym poziomie
⦁ Mistrzynie Polski przegrały w rewanżowym spotkaniu 1/16 Ligi Mistrzyń 1:6
⦁ Piękne trafienie przeciwko Francuzkom zaliczyła Ewelina Kamczyk

PSG było zdecydowanym faworytem rywalizacji z zawodniczkami Górnika Łęczna. Już w pierwszym spotkaniu zawodniczki z Francji pokazały, że Polki muszą się jeszcze dużo nauczyć i nawet w okrojonym składzie wygrały 2:0.

W środę nie pozostawiły zawodniczkom z Łęcznej żadnych złudzeń. Do drużyny powróciły Irene Paredes, Grace Geyoro i Marie-Antoinette Katoto. Mistrzynie Polski nie były w stanie się przeciwstawić sile, jaką reprezentują zawodniczki PSG.

PSG dało mistrzyniom Polski bolesną lekcję futbolu

Mistrzynie Polski w środowym rewanżu ponownie pokazały, że nie brakuje im hartu ducha. Od początku dzielnie broniły się przed zmasowanymi atakami zawodniczek PSG. Obrona piłkarek Górnika wytrzymała tylko przez 20 minut.

Bardzo dobrze spisująca się w bramce Anna Palińska skapitulowała po raz pierwszy w 21. minucie spotkania po strzale Nadii Nadim. Po tym trafieniu worek z golami się rozwiązał i zawodniczki Piotra Mazurkiewicza mogły zacząć się modlić o jak najniższy wymiar kary.

Tak mieszka Kamil Stoch. Ma posiadłość jak pałac z bajki, zapracował sobie na niąTak mieszka Kamil Stoch. Ma posiadłość jak pałac z bajki, zapracował sobie na niąCzytaj dalej

Jeszcze przed przerwą piłkarki PSG strzeliły trzy gole. Trafiały kolejno Jordyn Huitema, Paredes i Katoto. W tym momencie tylko katastrofa mogłaby zabrać zawodniczkom z Francji awans do następnej rundy.

Po przerwie pewne już awansu piłkarki z Paryża zdecydowanie obniżyły tempo spotkania. Szybko jeszcze wynik podwyższyła Kadidiatou Diani. Mistrzynie Polski wykorzystały niższą intensywność spotkania i zaczęły się przesuwać coraz wyżej.

Wysoka porażka zawodniczek Górnika Łęczna z PSG

Efektem tego było przepiękne trafienie Eweliny Kamczyk. W 62. minucie spotkania pomocniczka reprezentacji Polski została sfaulowana tuż przed polem karnym. 24-latka sama podeszła do strzału z rzutu wolnego.

Polka przymierzyła idealnie nad i pięknym strzałem zdobyła honorowe trafienie dla Górnika. Przy samym strzale pomocniczki mistrzyń Polski lepiej mogła się zachować bramkarka gospodyń Charolotte Voll, jednak trzeba oddać Kamczyk, że jej uderzenie było bliskie perfekcji.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem pani sędzi wynik spotkania ustaliła Paredes, dla której to było drugie trafienie w tym spotkaniu. Cały mecz w zespole gospodyń rozegrała reprezentantka Polski Paulina Dudek.

Awans PSG w konfrontacji z Górnikiem Łęczna nie jest żadnym zaskoczeniem. Mistrzyniom Polski przyszło się mierzyć z jedną z najbardziej uznanych ekip w europejskiej piłce kobiecej. Bez wątpienia dla rozwijającej się piłki nożnej kobiet w Polsce, spotkanie z tak cenionym zespołem to cenne doświadczenie.

Paris Saint-Germain – Górnik Łęczna 6:1 (4:0)
Bramki: 1:0 Nadia Nadim (21), 2:0 Jordyn Huitema (24), 3:0 Irene Paredes (32–głową), 4:0 Marie-Antoinette Katoto (43), 5:0 Kadidiatou Diani (51–głową), 5:1 Ewelina Kamczyk (62–wolny), 6:1 Irene Paredes (89).

PSG: Charlotte Voll - Benedicte Simon, Irene Paredes, Paulina Dudek, Kadidiatou Diani (70. Ramona Bachmann) - Sara Dabritz (57. Laurina Fazer), Grace Geyoro, Ashley Lawrence (57. Jade Le Guilly), Nadia Nadim (70. Oceane Hurtre) - Jordyn Huitema, Marie-Antoinette Katoto (57. Signe Brun).
Górnik Łęczna: Anna Palińska - Alicja Dyguś, Natasza Górnicka, Agata Guściora, Anna Zając - Patricia Hmirova (76. Oliwia Rapacka), Jolanta Śliwińska (46. Roksana Ratajczyk), Małgorzata Grec, Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk - Nikola Karczewska.