PSG
Twitter Charles Baundry
Autor Piotr Mika - 24 Sierpnia 2020

Zamieszki pod stadionem PSG. Policja nie była w stanie zapanować nad wściekłym tłumem (WIDEO)

PSG poległo w niedzielnym finale Ligi Mistrzów w meczu przeciwko Bayernowi Monachium 0:1. Fani paryskiej drużyny byli niezwykle sfrustrowani, gdy po raz kolejny nie udało się osiągnąć upragnionego celu i jeszcze w trakcie spotkania rozpoczęły się zamieszki pod stadionem mistrza Francji. Policja miała ogromne problemy, aby zapanować nad wściekłym tłumem.

PSG kilka lat temu zostało wsparte przez niezwykle bogatych inwestorów z Kataru. Nasser al-Khelaifi, któy jest prezesem PSG od 2011 roku, chciał stworzyć zespół, który wejdzie na najwyższy światowy poziom i zdobędzie Ligę Mistrzów. Wczoraj po raz pierwszy pod jego rządami klub wszedł do finału tych rozgrywek, jednak został pokonany przez Bayern Monachium. Z tego powodu rozwścieczeni fani paryskiej drużyny wszczęli zamieszki pod stadionem Parc des Princes.

Łzy Roberta Lewandowskiego po życiowym sukcesie. Zadedykował zwycięstwo zmarłemu ojcuŁzy Roberta Lewandowskiego po życiowym sukcesie. Zadedykował zwycięstwo zmarłemu ojcuCzytaj dalej

PSG przegrało i rozjuszyło swoich kibiców

Wiele osób zebranych pod stadionem swojego klubu nie mogło znieść myśli, że ich drużyna przegrywa i po raz kolejny będą musieli obejść się smakiem. Jeszcze w trakcie meczu kibole zaczęli rozrubę, która szubko przerodziła się w zamieszki. Na miejscu zaraz pojawiła sie policja, ale potrzeba było dużo czasu i środków, aby opanować chaos pod stadionem PSG.

Wiele osób przyszło tam zebrało się tam aby wspólnie przeżywać to sportowe wydarzenie, ale nie mieli złych zamiarów. Wbrew sobie stali się świadkami i uczestnikami niezwykle grożnych zdarzeń. Walka bandytów z policją była brutalna, w powietrzu co chwila latały różne przedmioty, race i granaty dymne. Dopiero w nocy policja zdołała powstrzymać kiboli.

Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Czytaj dalej

Niespokojna noc w Paryżu: rozbite witryny, płonące samochody

Zamieszki trwały na prawdę długo, a wielu francuskich dziennikarzy relacjonowało na żywo wydarzenia ze stolicy kraju. Zniszczenia objęły zarówno najbliższe otoczenie stadionu jak i jego okolice.

Trudno wytłumaczyć zachowanie "kibiców" PSG. Zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela nie osiągnął swojego celu, ale zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Nie od dziś wiadomo, że liczy się tam tylko zwycięstwo w Lidze Mistrzów, jednak progres jaki poczynił paryski zespół jest zauważalny. Możemy mieć jedynie nadzieję, że nikt poważnie nie ucierpiał w nocnych zamieszkach.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News