Puchar Polski
Pixabay
Autor Piotr Mika - 1 Października 2020

Polska piłka pokonała kolejne granice absurdu. Trener zagrał przeciwko swojej drużynie

Puchar Polski to rozgrywki, w których często jesteśmy świadkami niecodziennych wydarzeń, jednak tym razem wydaje się, że wszelka skala została przekroczona. W regionalnych rozgrywkach doszło do sytuacji, w której trener zespołu wystąpił przeciw niemu w koszulce rywala.

Puchar Polski jest również nazywany pucharem tysiąca drużyn, a to ze względu na to, że zgłosić się do niego mogą nawet drużyny amatorskie. Oczywiście nie mogą one walczyć od razu w głównej drabince, lecz mogą startować w regionalnych rozgrywkach, których zwycięzcy dostają szansę w "głównym" turnieju. W jednym z meczów w województwie świętokrzyskim doszło właśnie do kuriozalnej sytuacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Kredyt sprzed lat umorzony. Klienci PKO BP w końcu wygrali batalie i nie muszą już płacić długu
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa
Piotr Żyła niebawem weźmie ślub? Nowe zdjęcie jego dziewczyny daje do myślenia (FOTO)Piotr Żyła niebawem weźmie ślub? Nowe zdjęcie jego dziewczyny daje do myślenia (FOTO)Czytaj dalej

Puchar Polski. Trener zagrał przeciwko swojej drużynie

W środę 30 września w rozgrywkach regionalnych Pucharu Polski zmierzyły się zespoły Oldboys KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i OKS Opatów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby w zespole z Ostrowca Świętokrzyskiego nie zagrał Dariusz Pietrasiak, czyli... pierwszy trener OKS Opatów.

Zespół Oldboys KSZO został powołany jedynie na rozgrywki pucharowe i jak nazwa wskazuje składa się z byłych zawodników, którzy zawodowe występwy mają już dawno za sobą. Jednym z zawodników w KSZO jest 40-letni Dariusz Pietrasiak, który na co dzień pełni rolę pierwszego trenera OKS Opatów.

Kamil Stoch bezczelnie oszukany przez Norwegów. Oburzające zachowanie, Polak nadal nie dostał obiecanych pieniędzyKamil Stoch bezczelnie oszukany przez Norwegów. Oburzające zachowanie, Polak nadal nie dostał obiecanych pieniędzyCzytaj dalej

Niezwykły zbieg okoliczności

Los chciał, że obie drużyny zostały skojarzone w regionalnym Pucharze Polski. Byłemu reprezentantowi Polski nie pozostało więc nic innego, jak zagrać przeciwko swojej drużynie. Do tego momentu rozgrywek Oldboys KSZO radziło sobie całkiem dobrze, wygrywając w dwóch pierwszych rundach, jednak zespół z Opatowa okazał sie mocniejszy i wygrał 4:2.

Dariusz Pietrasiak jeszcze niedawno święcił triumfy w Ekstraklasie. obecny trener OKS Opatów w sezonie 2011/2012 zdobył mistrzostwo Polski jako zawodnik Śląska Wrocław. Co ciekawe, w zespole z Ostrowca Świętokrzyskiego zagrał też m.in. Andrzej Kobylański, który wraz z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lamborghini na egzaminie na prawo jazdy. Tak się zdaje w Chojnicach
  2. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News